اخبار برگزیده

کد خبر:6530
پ
چشم -۱

پیوند قرنیه در سال به ۸ هزار عدد رسید

پیوند قرنیه در مقایسه با سایر کشورهای جهان رشد بسیار خوبی داشته است.

پیوند قرنیه در مقایسه با سایر کشورهای جهان رشد بسیار خوبی داشته است.

 

 

به گزارش سروش، جباروند با اشاره به انجام سالیانه هشت هزار پیوند قرنیه در کشور گفت: این جراحى ٩٠ درصد بینایى را به چشم بر مى گرداند.

 

 

محمود جباروند رئیس انجمن چشم پزشکی ایران در حاشیه بیست و هفتمین کنگره چشم پزشکی ایران عنوان کرد: پیوند قرنیه در کشور در مقایسه با سایر کشورهای جهان رشد بسیار خوبی داشته است و بیمارانی که در گذشته قدرت بینایى خوبی نداشتند، به کمک عمل های جراحی پیشرفته، قدرت بینایى به دید واقعی نزدیک می شود.

 

 

وی ادامه داد: افرادی که گرفتار سوختگی های شیمیایی می شوند و از عفونت های چشمی رنج مى برند دچار مشکل قرنیه مى شود، بیماری های میکروبی، ویروسی یا برخى عارضه هاى مادرزادی ارثی نیز به قرنیه آسیب مى زنند.

 

 

جباروند با اشاره به جراحى هاى کم عارضه پیوند قرینه با لیرز اظهار کرد: خوشبختانه در سال های اخیر پیوند قرنیه بدون بخیه برای تغییر لایه های آن ایجاد شده است که این روش به کمک لیزرهای خاصی انجام می شود و لایه های معیوب قرنیه با لایه سالم تعویض مى شوند و بیمار دید واقعی خود را به دست می آورد.

 

 

تولید قرنیه های مصنوعی با همکاری ایران و سوئد

وی تصریح کرد: بسیاری از قرنیه های پیوندی مصنوعی هستند که با همکاری ایران و سوئد تولید می شوند، همچنین بسیاری از این قرنیه ها را از بانک چشم تهیه می کنیم.

 

 

رئیس انجمن چشم پزشکی ایران اظهار کرد: سالانه حدود هفت تا هشت هزار پیوند قرنیه در کشور انجام می شود و خوشبختانه هیچ بیماری در صف پیوند قرنیه قرار نمى گیرد و حداکثر سه روز بعد از مراجعه بیمار به متخصصان چشم، قرنیه تحت عمل جراحی قرار می گیرد.

 

جراحی های پیوند قرنیه در کشور موفقیت آمیز هستند

جباروند ادامه داد: بیش از ۹۰ درصد جراحی های پیوند قرنیه در کشور موفقیت آمیز هستند و کمتر دیده شده است قرنیه پس زده شود، در صورتی که این اتفاق رخ دهد، مشکلی برای بینایی بیمار به وجود نمى آید و این امکان وجود دارد که قرنیه را تا پنج بار تعویض کرد و در عین حال مشکلی برای بیمار ایجاد نشود.

 

 

به گزارش سروش، وی به سلول درمانى در بیماران نیازمند پیوند قرنیه اشاره کرد ودر پایان یادآور شد: برخى بیماران نیازمند پیوند قرنیه هستند و نیاز به سلول درمانی دارند، باید سلول ها را از اقوام درجه اول یا از چشم سالم آنها استخراج کنیم و پرورش دهیم و این روش اغلب برای کسانی که دچار سوختگی شیمیایی می شوند استفاده می شود.

انتهای پیام///

منبع
باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه