اخبار برگزیده

کد خبر:6885
پ
عراق
امضاء قرارداد همکاری

عربستان و عراق ۱۸ قرارداد همکاری امضاء کردند

عربستان سعودی و دولت عراق به منظور توسعه‌ی مشترک در حوزه‌ی انرژی ، ۱۸ قرارداد همکاری به امضاء رساندند.

عربستان سعودی و دولت عراق به منظور توسعه‌ی مشترک در حوزه‌ی انرژی ، ۱۸ قرارداد همکاری به امضاء رساندند.

به گزارش سروش، شرکت‌های سعودی ۱۸ تفاهمنامه را با دولت عراق به منظور توسعه مشترک چندین پروژه کلیدی در حوزه انرژی در عراق به امضاء رساندند.

خالد الفالح وزیر انرژی عربستان سعودی به همراه جابر العبادی، وزیر نفت عراق و رییس هئیت مدیره توسعه صادرات عربستان در مراسم عقد قراردادها که در نمایشگاه و کنفرانس بین‌المللی نفت و گاز عراق در شهر بصره برگزار شد، حضور داشتند.

عربستان سعودی با یک هیئت متشکل از ۲۲ شرکت تخصصی در بخش صنعت و میادین انرژی به عنوان میهمان افتخاری در این نمایشگاه شرکت کردند.

خالد الفالح در این باره گفت:
عربستان سعودی و عراق هر دو دارای مزایای استراتژیک شامل منابع انسانی، موقعیت ژئوپولیتیکی، منابع انرژی، منابع طبیعی و معدنی و ظرفیت‌های صنعتی بالفعل و بالقوه هستند.

وزیر انرژی عربستان تصریح کرد:

یکسان بودن مزایای استراتژیک دو کشور، و ادغام آنها با یکدیگر یک پایه مستحکم را برای همکاری دو سویه که اخیرا شروع شده است، ایجاد می‌کند؛ ضمن اینکه انگیزه‌ای برای تسخیر فرصت تاریخی برای ایجاد همکاری موثر به منظور دست پیدا کردن به آرزوهای دو کشور است.

همچنین وزیر نفت عراق ضمن خوش آمد به هئیت سعودی، نسبت به ایجاد افق‌های همکاری و شراکت در آینده به دنبال امضای این یادداشت‌های تفاهم ابراز خوش بینی کرد و گفت:

این توافقات همکاری می‌تواند روابط دو کشور را ارتقاء دهد.

به گزارش سروش، وزیر نفت عراق گفت: بصره یکی از مهم‌ترین پایتخت‌های انرژی جهان است و دارای مناطقی برای شراکت گسترده با سرمایه‌گذاران بزرگ است.

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه