اخبار برگزیده

کد خبر:6869
پ
چین
تا سال 2022 میلادی

چین بزرگ‌ترین مصرف‌کننده جهان می‌شود

چین در حال میل پیدا کردن به یک اقتصاد مصرف محور است و انتظار می‌رود تا پنج سال آینده عنوان «بزرگ‌ترین کشور مصرف‌کننده جهان» را به خود اختصاص دهد.

چین در حال میل پیدا کردن به یک اقتصاد مصرف محور است و انتظار می‌رود تا پنج سال آینده عنوان «بزرگ‌ترین کشور مصرف‌کننده جهان» را به خود اختصاص دهد.

به گزارش سروش، شرکت سرمایه بین المللی چین اعلام کرد، نتایج تحقیقات نشان می‌دهد که چین در حال میل پیدا کردن به یک اقتصاد مصرف محور است و انتظار می‌رود تا پنج سال آینده عنوان «بزرگ‌ترین کشور مصرف‌کننده جهان» را به خود اختصاص دهد.

هم اکنون چینی‌ها برای چند سال متوالی است که بزرگ‌ترین مصرف‌کننده مواد اولیه، قطعات و لوازم جانبی در جهان هستند، اما ایالات متحده به لحاظ واردات کالاهای مصرفی در رتبه نخست و چین پشت سر آمریکا قرار دارد.

شرکت سرمایه بین المللی چین اعلام کرد، واردات چین از آسیا، آفریقا، اقیانوسیه، آمریکای جنوبی و اروپای شرقی به نسبت آمریکا افزایش پیدا کرده و انتظار می‌رود تا سال ۲۰۲۲ میلادی چین عنوان بزرگ‌ترین وارد کننده جهان را از آن خود کند.

این روند صعودی چین در واردات به تغییر رویکرد تدریجی این کشور از صادرات به مصرف نسبت داده می‌شود. کارشناسان اقتصادی می‌گویند:

انتظار می‌رود واردات کالاهای مصرفی چین به نسبت مواد صنعتی بیشتر شود و پر جمعیت‌ترین کشور جهان در حال تبدیل شدن به بزرگ‌ترین بازار مصرف‌کننده در جهان است.

در حال حاضر مصرف‌کنندگان چینی به مصرف کالاهای عجیب و غریب روی آورده‌اند که این موضوع افزایش واردات را به همراه خواهد داشت؛ این رخداد، خبر خوبی برای اقتصاد جهانی است که از بحران مالی ۲۰۰۸ تاکنون با بحران کاهش تقاضا دست و پنجه نرم می‌کند.

به گزارش سروش، افزایش مصرف‌گرایی در چین بر روی قسمت‌های دیگر جهان تاثیر قابل توجهی می‌گذارد و طی سال‌های آینده این موضوع مهم‌ترین و هیجان انگیز‌ترین خبر اقتصادی خواهد بود.
 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه