کد خبر:7023
پ
resized_357734_670

ایران من در میان تشویق بی‌امان هنر دوستان

همایون شجریان و برادران پورناظری کنسرت «ایران من» را در میان استقبال قابل توجه دوستداران موسیقی ایرانی در تالار وزارت کشور برگزار کردند.

همایون شجریان و برادران پورناظری کنسرت « ایران من » را در میان استقبال قابل توجه دوستداران موسیقی ایرانی در تالار وزارت کشور برگزار کردند.

به گزارش سروش، کنسرت « ایران من » با هنرمندی همایون شجریان، تهمورس پورناظری و سهراب پورناظری شامگاه چهارشنبه پانزدهم آذر در میان استقبال قابل توجه تماشاگران در تالار بزرگ وزارت کشور برگزار شد.

در این کنسرت که همچون کنسرت های این مجموعه با استقبال طرفداران مواجه شد، این سه هنرمند با همراهی ارکستر متشکل از سازهای ایرانی و جهانی قطعات منتخب آلبوم های «نه فرشته ام نه شیطان»، «رگ خواب» و تعدادی از قطعات جدید را اجرا کردند.

همایون شجریان را در قطعات آوازی و تصنیف ها  همچنان می توان به عنوان خواننده ای تمام نشدنی در موسیقی معرفی کرد. 

تک نوازی مسلط نوازندگان گروه در پروسه های مختلف برنامه، تنظیم مناسب قطعات برای اجرای ارکسترال آنها متناسب با ذائقه مخاطبانی که کمتر با موسیقی ردیف دستگاهی ایران آشنایی دارند، تسلط مثال زدنی همایون شجریان در قطعات آوازی و تصنیف ها که همچنان او را به عنوان خواننده ای تمام نشدنی در موسیقی معرفی کرد. 

اجرای ملودی هایی با تم های ملی میهنی و عاشقانه که کاملا مبتنی بر باورهای احساسی و ایرانی مخاطبان طراحی شده بود

اجرای ملودی هایی با تم های ملی میهنی و عاشقانه که کاملا مبتنی بر باورهای احساسی و ایرانی مخاطبان طراحی شده بود از نکات قابل توجه کنسرت «ایران من» همایون شجریان و برادران پورناظری بود که اگر چه پیش از این در کنسرت های قبلی پیش روی مخاطب اجرا شده بود اما همچنان با طراوت و تاثیر فراوانی طغیانی از عاشقانه ها را با طعم موسیقی ایرانی فراهم کرد.

«کولی» با شعری از سیمین بهبهانی و آهنگ و تنظیم تهمورس پورناظری، «او می کشد قلاب را» با شعر سعدی و آهنگ و تنظیم سهراب پورناظری، «دل به دل» با شعر هومن ذکایی، آهنگ تهمورس پورناظری و تنظیم سهراب پورناظری، «گریه می آید مرا» با شعر امیر خسرو دهلوی، آهنگ سهراب پورناظری و تنظیم دیوید گارنر، «ابر می بارد» با شعر امیر خسرو دهلوی، آهنگ سهراب پورناظری و تنظیم بردیا کیارس، «حصار» با شعر محمدرضا شفیعی کدکنی و آهنگ و تنظیم تهمورس پورناظری، «آواز باران کجا» با شعر پوریا سوری برگرفته از آواز استاد کریم خانی،

مخاطبان حین اجرای قطعه ایران من که با ترکیبی از تصنیف ماندگار «مرغ سحر» همراه شد به طور ایستاده گروه را همراهی کردند

«خوب شد» با شعر اهورا ایمان، آهنگ سهراب پورناظری و تنظیم رضا صادقی، «اگر بخوانی» با شعر بهزاد کرمانشاهی و آهنگ و تنظیم تهمورس پورناظری، «چرا رفتی» با شعر سیمین بهبهانی، آهنگ تهمورس پورناظری و تنظیم دیوید گارنر، «آهای خبردار» با شعر حسین منزوی، آهنگ سهراب پورناظری و تنظیم دیوید گارنر، «با من صنما» با شعر مولوی و آهنگ و تنظیم سهراب پورناظری و «ایران من» از جمله قطعاتی بودند که در این کنسرت برای مخاطبان اجرا شد. این در حالی است که مخاطبان حین اجرای قطعه ایران من که با ترکیبی از تصنیف ماندگار «مرغ سحر» همراه شد به طور ایستاده گروه را همراهی کردند.

همایون شجریان آواز، تهمورس پور ناظری تار و سه تار، سهراب پور ناظری کمانچه و سه تار، دلنیا آرام سوپرانو، تینا جامه گرمی، اریک مانوکیان و امین عطایی نوازندگان ویولن یک، یگانه حسینی نیا، نیما زاهدی و آرمان گریگوریان نوازندگان ویولن دو، لعیا اعتمادی و نیلوفر سهی نوازندگان ویولن آلتو، نگار نوراد، آتنا اشتیاقی و نارک گاسپاریان نوازندگان ویولن سل، شیده شکرابی نوزانده چنگ،

آزاد میرزاپور نوازنده بربت و سه تار، حسین رضایی نیا و آیین مشکاتیان نوازندگان سازهای کوبه ای، مهیار طریحی نوازنده سنتور، آرمان گاسپاریان و نارک گاسپاریان نوازندگان ویولا، آرشاک زهاکیان نوازنده کلارینت و دودوک، بهنام ابوالقاسم نوازنده پیانو، واردان آراکلیان نوازنده گیتار بیس، هادی اسماعیلی نوازنده کنترباس گروه نوازندگان کنسرت «ایران من» را تشکیل می دادند.

به گزارش سروش٬ محمد حسین توتونچیان مدیر برگزاری، رضا صادقی صدابردار، رضا حیدری طراح نور، هدیه جدیدی مدیرارکستر، ایمان ابوالفضلی طراح گرافیک، رضا مصطفی پور مدیر پشتیبانی، سپهر رامین مسئول برنامه ریزی، هادی اسماعیلی مدیر اجرایی، امیر روانچی مدیر بین الملل، سما بابایی امور رسانه ای، کاوه کرمی عکاس گروه اعضای دیگر گروه اجرایی کنسرت را تشکیل می دادند.

 

 

 

 

انتهای پیام///

 

 

 

 

 

منبع
مهر
ارسال دیدگاه