اخبار برگزیده

کد خبر:7061
پ
بازار

بازار تاریخی شیراز بعد ار ۲۷۰ سال مرمت شد 

بازار تاریخی شیراز با اعتباری بالغ بر سه‌میلیارد ریال در مهر ۹۶ آغاز شد و پیش‌بینی می‌شود تا اواخر آذر امسال به اتمام برسد.

بازار تاریخی شیراز با اعتباری بالغ بر سه‌میلیارد ریال در مهر ۹۶ آغاز شد و پیش‌بینی می‌شود تا اواخر آذر امسال به اتمام برسد.

 

 

به گزارش سروش، بازار تاریخی علاقه‌بند‌ها دارای ۳۸ باب حجره است که حدود ۲۷۰ سال پیش به طراحی کریمخان زند (وکیل الرعایا) و به دستور او ساخته شد. این بازار در نیمه جنوبی بازار وکیل شیراز و نزدیک ارگ کریمخان واقع شده و هم اکنون محل فروش فرش‌های دستباف است.

 

 

مصیب امیری – مدیرکل میراث‌فرهنگی استان فارس اظهار داشت: در راستای تفاهم‌نامه منعقد شده میان اداره‌کل میراث‌فرهنگی، شهرداری و بازاریان مبنی بر رفع بخشی از مشکلات بازار وکیل، میراث‌فرهنگی مرمت و بازسازی پشت‌بام و پشت‌بندها را در دستور کار خود قرار داد.

 

 

وی افزود: برهمین اساس عملیات سبک‌سازی و مرمت پشت‌بام بازار علاقه‌بندها، همچنین مرمت و بازسازی پشت‌بندهای آجری راسته بازار علاقه‌بندها و تعمیرات اضطراری پشت‌بام بازار نو شیراز در بخش‌های مورد نیاز عملیاتی شد.

 

مرمت بازار تاریخی از مهر ۹۶ 

امیری با اشاره به اعتبار تخصیص‌داده‌شده برای اجرای این طرح تصریح کرد: این بخش از مرمت با اعتباری بالغ بر سه‌میلیارد ریال در مهر ۹۶ آغاز شد و پیش‌بینی می‌شود تا اواخر آذر امسال به اتمام برسد.

 

 

به گزارش سروش، بازار تاریخی علاقه‌بند‌ها دارای ۳۸ باب حجره است که حدود ۲۷۰ سال پیش به طراحی کریمخان زند (وکیل الرعایا) و به دستور او ساخته شد. این بازار در نیمه جنوبی بازار وکیل شیراز و نزدیک ارگ کریمخان واقع شده و هم اکنون محل فروش فرش‌های دستباف است.

 

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
تسنیم
ارسال دیدگاه