کد خبر:6937
پ
چاینا

حضور نمایندگان ایران در همایش جهانی اقتصاد چین

همایش جهانی اقتصاد موسوم به ‘گلوب فورچون’ با حضور نمایندگان ایران و صدها نفر از مسئولان امور اقتصادی از سراسر دنیا برگزار شد.

همایش جهانی اقتصاد موسوم به ‘گلوب فورچون’ با حضور نمایندگان ایران و صدها نفر از مسئولان امور اقتصادی از سراسر دنیا برگزار شد.

به گزارش سروش، این همایش جهانی از روز گذشته در شهر گوانگ جو مرکز استان گوانگ دونگ یکی از قطب‎های مهم اقتصادی چین در جنوب این کشور گشایش یافته است و سه روز ادامه دارد.

قرار است در این همایش جهانی که موضوع آن نوآوری، شفافیت و شکل گیری اقتصاد جهان است، شرکت کنندگان راه‎های گسترش همکاری‎ها در این عرصه را بررسی کنند.

تجارت، سرمایه گذاری، آزاد سازی تجاری، قوانین اقتصادی و تجاری، مقررات بازرگانی در سراسر جهان و حمایت از چند جانبه گرایی اقتصادی و جلب همکاری شرکت‎های خارجی از مهمترین موضوعات اجلاس است.

وانگ یانگ معاون نخست وزیر چین در آیین گشایش این اجلاس گفت جهانی شدن اصلی ترین پیش شرط برای شکل گیری الگوی اقتصاد نوین جهانی است.

‘شی جین پینگ’ رییس جمهوری خلق چین هم با ارسال بیانیه ای به این اجلاس، برگزاری این همایش را برای توسعه همکاری‎های جهان و حمایت از چند جانبه گرایی تجاری و اقتصادی مهم عنوان کرد.

بیش از یکهزار نفر از محققان، اقتصاد دانان و رییسان شرکت‎های بزرگ در این اجلاس هم در باره مسایل تجاری و اقتصادی و هم مسایلی چون محیط زیست و مراقبت‎های پزشکی، توسعه سامانه‎های حمل و نقل و فرایند شهری شدن بحث و تبادل نظر خواهند کرد.

به گزارش سروش، از کشورمان نیز هیاتی در این اجلاس شرکت دارند و قرار است مزایا و امتیازات سرمایه گذاری و تجارت با ایران را به تجار چینی و نمایندگان سایر کشورها ارائه دهند.

انتهای پیام///

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه