کد خبر:6865
پ
کانکس-ساندویچ-پنل-صفحه-اصلی

ساخت کانکس های مقام برای زلزله زدگان استان کرمانشاه

ساخت کانکس های مقام سرپناهی مقاوم و سازگار با محیط زیست برای زلزله زدگان محسوب می‌شوند.

ساخت کانکس های مقام سرپناهی مقاوم و سازگار با محیط زیست برای زلزله زدگان محسوب می‌شوند.

 

به گزارش سروش، یکی از شهروندان موفق به طراحی سازه‌ای شده است که سرپناهی مقاوم و سازگار با محیط زیست برای زلزله زدگان محسوب می‌شوند.

 

سازه هایی مقاوم و سازگار با محیط زیست

 

محمد باقر احدی در خصوص این کانکس‌های جایگزین گفت: در حال حاضر کارگاه سپاه پاسداران در مناطق زلزله زده در روز ۲۰ کانکس را تولید می‌کند، اما بر اساس ایده و طرح من می‌توان در هر نیم ساعت یک کانکس با مقاومت بسیار بالای  ۹ متری را ساخت.

 

ساخت کانکس های مقام از گچ و پلاسنیک

وی در خصوص ساختار این کانکس‌ها اظهار کرد: در ساخت این سازه ها از گچ استفاده می‌شود و سقف آن از پلاستیک است  و توجه به این نکته ضروری است که این سازه ها علاوه بر مقاوم بودن با محیط زیست هم سازگار هستند.هرکدام از این سازه ها به مدت چهار سال فعالیت می‌کنند و عایق سرما و گرما هستند.

 

احدی ادامه داد: برای ساخت این سازه ها  به هزینه بسیار زیادی احتیاج نیست، زیرا این کانکس‌ها با گچ ساخته می‌شوند و اگر در منطقه یک بنا باشد می‌تواتند در هر نیم ساعت یکی از این سازه ها را بسازد و در اختیار مردم قرار دهد.

 

 

وی با اشاره به این موضوع که هلال احمر با ساخت این سازه ها موافقت کرده است، تصریح کرد: با رئیس هلال احمر شهر ری صحبت کردیم و وی موافقت خود را برای ساخت این سازه ها به ما اعلام کرده  و قرار است همراه با یکسری اصلاحات و اضافه کردن چند مورد به آن در روز‌های آتی ارسال کانکس‌ها  قطع شود و این سازه ها جایگزین آنها در مناطق زلزله زده شوند.

 

 

به گزارش سروش، احدی در پایان یادآور شد: موضوعی که در حال حاضر برای مردم زلزله زده اهمیت بسیار زیادی دارد، امنیت است این سازه ها حتی در برابر زلزله‌هایی با ریشتر بسیار بالا هم مقاوم هستند و تخریب نخواهند شد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه