کد خبر:7002
پ
بیت المقدس

کشورهای آزادیخواه و اسلامی به مناسبت اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی عزای عمومی اعلام کنند

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تقبیح و محکومیت اقدام رییس جمهوری آمریکا در به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، پیشنهاد کردند در کشورهای اسلامی و آزادیخواه یک روز عزای عمومی اعلام شود.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تقبیح و محکومیت اقدام رییس جمهوری آمریکا در به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی ، آن را «روز نکبت دیگری در تاریخ فلسطین» توصیف و پیشنهاد کردند در کشورهای اسلامی و آزادیخواه یک روز عزای عمومی اعلام شود.

نطق تلویزیونی ترامپ در به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی

به گزارش سروش، «دونالد ترامپ» عصر چهارشنبه در یک نطق تلویزیونی اعلام کرد «واشنگتن اورشلیم (بیت المقدس) را به عنوان پایتخت اسراییل به رسمیت می شناسد و سفارت آمریکا را از تل آویو به آن شهر منتقل می کند».

نمایندگان مجلس شورای اسلامی به این تصمیم واکنش نشان دادند و در بیانیه ای نوشتند: شیطان بزرگ در خلافی آشکار با قطعنامه های سازمان ملل، عرف بین الملل، تعهدات خود و موازین حقوق بشر به دنیا ثابت کرد نه تنها به هیچ گونه اصولی پایبند نیست، بلکه درک و فهم درستی از وضعیت موجود منطقه و جهان ندارد.

در این بیانیه آمده است: ترامپ که بشدت نگران آینده سیاسی خود است برای باقیماندن در مسند ریاست جمهوری ملت مظلوم و ستمدیده فلسطین را به صهیونیست ها و غاصبان فلسطین فروخت. دولت آمریکا با این اقدام خبیث و غیر قابل توجیه بر اندک امیدی که برخی جریان ها و حاکمان عربی برای مذاکره و تشکیل ۲دولت داشتند خط بطلان کشید.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصریح کردند: رژیم اشغالگر قدس می داند با اینگونه اقدام های ابلهانه دولت آمریکا در وضعیت قدس هیچ تغییری ایجاد نمی شود و ملت فلسطین و آزادیخواهان جهان بیش از هر زمان دیگر یکپارچه و متحد برای آزادی قدس و سرزمین فلسطین مصمم تر خواهند شد.

به گزارش سروش، مجلس شورای اسلامی در پایان این بیانیه از همه ملت های آزادیخواه و حامی فلسطین و مجالس کشورهای اسلامی و عربی خواست «از همه ظرفیت خود برای اعلام برائت و محکومیت اقدام آمریکا و دفاع از حق مشروع مردم فلسطین بهره گیرند و یک روز عزای عمومی اعلام کنند و پرچم ها در همه کشورهای اسلامی نیمه افراشته شود».

 پیش از این تل آویو به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی شناخته می شد.

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه