کد خبر:7159
پ
تربیت

دانشگاه تربیت مدرس جزو ۵ دانشگاه برتر شناخته شد

دانشگاه تربیت مدرس  در بین ۴۰ دانشگاه کشور جزو ۵ دانشگاه برتر در زمینه اجرای طرح و پذیرش پژوهشگران ایرانی غیرمقیم بوده است.

دانشگاه تربیت مدرس  در بین ۴۰ دانشگاه کشور جزو ۵ دانشگاه برتر در زمینه اجرای طرح و پذیرش پژوهشگران ایرانی غیرمقیم بوده است.

 

 

به گزارش سروش، براساس اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دانشگاه تربیت مدرس در بین بیش از ۴۰ دانشگاه کشور جزو پنج دانشگاه برتر در زمینه اجرای طرح و پذیرش پژوهشگران ایرانی غیرمقیم در قالب دوره های پسا دکتری، فرصت مطالعاتی، برگزاری سخنرانی و کارگاه تخصصی بوده است و نزدیک به نیمی از متخصصان و محققین غیر مقیم همکار در دانشگاه تربیت مدرس به عنوان هیأت علمی در دانشگاه‌ها و پژوهشکده‌های معتبر کشور جذب شدند.

 

امضای تفاهمنامه همکاری با دانشگاه تربیت مدرس

طرح همکاری با متخصصان و دانشمندان ایرانی غیر مقیم به دنبال امضای تفاهمنامه همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری (امور بین‌الملل بنیاد ملی نخبگان) با دانشگاه تربیت مدرس در حال اجرا است و بر اساس اعلام امور بین‌الملل بنیاد ملی نخبگان، دانشگاه تربیت مدرس به عنوان یکی از پایگاه‌های تخصصی برتر همکار در کشور برای حمایت از جذب متخصصان برجسته ایرانی شناخته شده و عملکرد خوبی داشته است. تاکنون به میزان ۴۰ درصد از پژوهشگران غیر مقیم همکار در دانشگاه تربیت مدرس به عنوان هیأت علمی در دانشگاهها و پژوهشکده‌های مختلف جذب شده‌اند.

 

 

پژوهش در طرح همکاری با متخصصان ایرانی غیرمقیم در دوره‌های پسا

دانشگاه تربیت مدرس از آذر ماه سال ۹۴ تعداد ۲۳ نفر پژوهشگر در قالب طرح همکاری با متخصصان ایرانی غیرمقیم در دوره‌های پسا دکتری (post doc) و فرصت مطالعاتی جذب و ۱۴ مورد سخنرانی و کارگاه تخصصی توسط اندیشمندان غیر مقیم برگزار کرده که ۵۷% این سخنرانی‌ها در دانشکده مهندسی مکانیک انجام شده است.

بر اساس اعلام معاونت پژوهشی دانشگاه تربیت مدرس، از ۲۰ پژوهشگر دوره‌های پسا دکتری، ۸ نفر دوره خود را به اتمام رسانده و از سه مورد فرصت مطالعاتی دو نفر در دانشکده علوم انسانی دوره را با موفقیت سپری کرده اند. دانشکده علوم پزشکی با پنج پژوهشگر بیشترین جذب پژوهشگر غیر مقیم دوره پسا دکتری را به خود اختصاص داده است.

همکاری با متخصصان و پژوهشگران ایرانی غیرمقیم با هدف انتقال دانش

گفتنی است طرح همکاری با متخصصان و پژوهشگران ایرانی غیرمقیم با هدف انتقال دانش، تجربه و ایده‌های فناورانه به کشور و همچنین ایجاد ارتباط مؤثر متخصصان ایرانی غیرمقیم با همتایان داخلی و مراکز علمی و فناوری منتخب توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بنیاد ملی نخبگان برنامه‌ریزی و در حال اجرا است. زمینه‌های انجام این طرح شامل برگزاری دوره‌های پسادکتری، فرصت مطالعاتی، همکاری به عنوان استاد مدعو و معین، برگزاری سخنرانی و کارگاه تخصصی، فعالیت فناورانه(شرکت های دانش بنیان)، اشتغال در شرکت‌های دانش‌بنیان، صنعتی و شرکت‌های زایشی دانشگاه‌ها و استادیار جوان می‌باشد.

به گزارش سروش،کلیه تسهیلات حمایتی اجرای دوره‌های نامبرده در دانشگاه‌ها و پژوهشکده های پایگاه تخصصی همکار در قالب تفاهمنامه همکاری توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بنیاد ملی نخبگان می‌باشد. دانش آموختگان دوره دکتری از یکی از ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا، اساتید یکی از ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا، متخصصان و کارآفرینان مراکز و شرکت های شاخص علمی و فناوری خارجی از جمله مخاطبان این طرح می باشند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه