اخبار برگزیده

کد خبر:7451
پ
تیلرسون
تردید وزیر خارجه آمریکا

احتمال انتقال سفارت آمریکا به قدس تا ۲ سال آینده

وزیر خارجه آمریکا در کنفرانس خبری مشترک با وزیر خارجه فرانسه، نسبت به انتقال سفارت این کشور به قدس تا ۲ سال آینده ابراز تردید کرد.

وزیر خارجه آمریکا در کنفرانس خبری مشترک با وزیر خارجه فرانسه، نسبت به انتقال سفارت این کشور به قدس تا ۲ سال آینده ابراز تردید کرد.

به گزارش سروش، به نقل از خبرگزاری آناتولی، رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا روز جمعه در سخنانی تاکید کرد: انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس شاید برای ۲ سال دیگر نیز اتفاق نیفتد.

وی در کنفرانس خبری مشترک با ژان ایو لودرایان وزیر خارجه فرانسه در پاریس، گفت:

این انتقال چیزی نیست که امسال یا حتی شاید سال آینده اتفاق بیفتد ولی دونالد ترامپ رئیس‎جمهور آمریکا از ما خواسته است تا قاطعانه و بسیار محکم این اقدام را به پیش ببریم.

ترامپ بر خلاف مخالفت‎های بین المللی کشورهای جهان از جمله فرانسه روز چهارشنبه تصمیم خود برای به رسمیت شناختن شهر قدس به عنوان پایتخت ‎رژیم صهیونیستی را اعلام کرد.

وی از آغاز فعالیت‎های مقدماتی برای انتقال سفارت آمریکا در آینده نزدیک خبر داده است.

تیلرسون افزود: اعلام تصمیم ترامپ هیچ گونه پیشداوری درباره وضعیت نهایی شهر قدس نخواهد بود، از جمله مرزهای این شهر، که قرار است در مذاکرات بین ‎رژیم صهیونیستی و فلسطینی ها مشخص شود.

به گزارش سروش، ترامپ در جریان کارزار انتخاباتی خود در سال گذشته وعده انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس اشغالی را داده بود ولی وی در ژوئن گذشته این اقدام را برای اجتناب از تشدید تنش در منطقه به تعویق انداخت.

انتهای پیام///

منبع
تسنیم
ارسال دیدگاه