کد خبر:7326
پ
خمینی

انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی به قدس رویارویی با تمامی مسلمانان و صلح دوستان جهان است

سید حسن خمینی: اقدام ضد انسانی و ماجراجویانه رئیس جمهور آمریکا در اعلام انتقال #سفارت این کشور به قدس عزیز و مغصوب، نقض آشکار حقوق بشر و ملت مظلوم فلسطین و رویارویی با تمامی مسلمانان و صلح دوستان جهان است.

یادگار امام با انتشار بیانیه‌ای در واکنش به اقدام رئیس‌جمهوری آمریکا برای انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی به قدس ، تاکید کرد: اقدام ضد انسانی و ماجراجویانه رئیس جمهور آمریکا در اعلام انتقال سفارت آمریکا به قدس عزیز و مغصوب، نقض آشکار حقوق بشر و ملت مظلوم فلسطین و رویارویی با تمامی مسلمانان و صلح دوستان جهان است.

متن بیانیه 

به گزارش سروش، متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

«سُبْحَانَ الَّذِی أَسْرَی بِعَبْدِهِ لَیْلاً مِّنَ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ إِلَی الْمَسْجِدِ الأَقْصَی الَّذِی بَارَکْنَا حَوْلَهُ…» (اسراء/ ۱)

اقدام ضد انسانی و ماجراجویانه رئیس جمهور آمریکا در اعلام انتقال سفارت این کشور به قدس عزیز و مغصوب، نقض آشکار حقوق بشر و ملت مظلوم فلسطین و رویارویی با تمامی مسلمانان و صلح دوستان جهان است.

آقای ترامپ با این اقدام متوهمانه و نابخردانه، علاوه برنفی تعهدات بین المللی، بر خلاف تمامی شعارهای آمریکا در حمایت از صلح و دفاع از حقوق بشر قدم برداشت.

پیوند مسئله فلسطین و قدس با هویت جهان اسلام

مطمئنا سکوت در برابر این اقدام کینه توزانه، راه را برای اجرای توطئه های رژیم صهیونیستی هموار خواهد کرد. هویت جهان اسلام و همه کشورها و ملتهای اسلامی با مسئله فلسطین و قدس عزیز گره خورده است و حقیقت همان است که حضرت امام خمینی (سلام الله علیه) ۳۵ سال پیش فرمودند که «مسئله قدس یک مسئله شخصی نیست، و یک مسئله مخصوص به یک کشور و یا یک مسئله مخصوص به مسلمین جهان در عصر حاضر نیست، بلکه حادثه‌ای است برای موحدین جهان و مؤمنان اعصار گذشته و حال و آینده، از روزی که مسجد الاقصی‌ پی ریزی شد تا آنگاه که این سیاره در نظام هستی در گردش است.

و چه دردناک است برای مسلمانان جهان در عصر حاضر که با داشتن آن همه امکانات مادی و معنوی، در مرئی‌ و منظر آنان به پیشگاه خداوند متعال و رسولان عالیقدرش اینچنین جسارت واقع شود، آن هم از یک مشت اوباش جنایتکار.

آزمون خطیر و گریزناپذیر آحاد امّت

و چه ننگ است برای دولتهای اسلامی که با در دست داشتن شریان حیاتی ابرقدرتهای جهان بنشینند و تماشاگر باشند که امریکا ابرجنایتکار تاریخ، یک عنصر فاسد بی‌ارزش را در مقابل آنان علم کند و با عده‌ای ناچیز عبادتگاه مقدس و قبله گاه اول آنان را از آنان غصب نموده و با کمال وقاحت در مقابل همه آنان قدرت نمایی کند».

امروز آحاد امّت و دولت های اسلامی در برابر آزمونی خطیر و گریزناپذیر قرار گرفته اند و باید با آن به مقابله برخیزند.

راهی جز ایستادگی همه دولتهای اسلامی و اعتراضات گسترده عموم مسلمانان در سرتاسر جهان در حمایت از مقاومت ملت مظلوم فلسطین وجود ندارد.

طبیعی است که ایران مقتدر اسلامی، با الهام از آموزه های امام راحل (س) و با پرچمداری رهبری معظم انقلاب اسلامی از آرمان صیانت و آزادی قدس شریف حمایت همه جانبه خواهد کرد و به فضل الهی با ایستادگی امت اسلامی، وعده نصرت الهی محقق خواهد شد و ان شاء الله طراحان این توطئه شوم به اهداف خویش نخواهند رسید و این امر به وسعت یافتن ابعاد انتفاضه منجر خواهد شد.»

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه