اخبار برگزیده

کد خبر:7224
پ
مطه
علی مطهری

تحقق اتحاد و آزادی فلستین درپی اقدام رئیس‎جمهور آمریکا

نایب رییس مجلس شورای اسلامی معتقد است، اقدام ترامپ در اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی موجب اتحاد مسلمانان و تسریع در آزادی فلسطین خواهد شد.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی معتقد است، اقدام ترامپ در اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی موجب اتحاد مسلمانان و تسریع در آزادی فلسطین خواهد شد.

به گزارش سروش، علی مطهری در یادداشتی با عنوان «خدمت ترامپ به اتحاد فلسطین» که آن را در اختیار رسانه‎ها قرار داد، نوشت:

 

زمانی که ترامپ کاندیدای ریاست جمهوری آمریکا بود، من در مصاحبه‎ای گفتم که انتخاب ترامپ به نفع ایران و  اتحاد جهان اسلام خواهد بود.

این سخن برای برخی تعجب برانگیز بود. در چند ماه گذشته خصوصا زمانی که او صحبت از خروج از برجام کرد و اروپا را در مقابل آمریکا قرار داد و امروز که بیت‌المقدس را پایتخت کشور جعلی رژیم صهیونیستی اعلام کرده و موجب اتحاد مسلمانان در موضوع آزادی فلسطین شده است، در عقیده خودم راسخ تر شده ام.

اساساً این یک اصل کلی است که وقتی یک فرد تندرو و نامتعادل رئیس جمهور یک کشور می شود، این امر به نفع دشمنان آن کشور تمام می شود، چون تصمیماتی که او از روی هیجان و احساسات و خودنمایی می گیرد دشمنان او را متحد می کند.

این تجربه را در ایران نیز داشتیم و دیدیم در دوره ای دشمنان انقلاب اسلامی متحدتر شدند.

ترامپ در مسئله بیت المقدس کاری کرده است که عربستان و ایران در کنار هم قرار گرفته و معترض هستند هرچند بخش خبر سیمای جمهوری اسلامی برخلاف اخلاق رسانه ای مایل نیست مخالفت عربستان با این اقدام ترامپ را اعلام کند.

به عقیده من این اقدام ترامپ باعث تسریع در آزادی فلسطین خواهد شد چون حجت را بر کشورها و گروه های مردد در مبارزه با رژیم صهیونیستی تمام کرد.

به گزارش سروش،  وی در پایان گفت، در واقع ترامپ ناخواسته خدمتی به آرمان فلسطین کرد.

انتهای پیام///

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه