اخبار برگزیده

کد خبر:7364
پ
آیت

طلاب باید در مقام علم و عمل اهتمام جدی داشته باشند

طلاب باید  تا بتوانند در این فرصت چند روزه عمرشان حداکثر بهره و استفاده را ببرند.

طلاب باید  تا بتوانند در این فرصت چند روزه عمرشان حداکثر بهره و استفاده را ببرند.

 

 

به گزارش سروش،  مرجع تقلید شیعیان گفت: باید طلاب در مقام علم و عمل اهتمام جدی داشته باشند چراکه در این دوران وظیفه سنگین دفاع از حریم اسلام را بر‌عهده دارند.

 

 

آیت‌الله سید‌محمدعلی علوی‌گرگانی ظهر امروز در دیدار با جمعی از طلاب مدرسه علمیه حضرت بقیه‌الله(عج) اظهار داشت: طلاب باید قدر خود را بدانند تا بتوانند در این فرصت چند روزه عمرشان حداکثر بهره و استفاده را ببرند.

طلاب در مقام علم و عمل اهتمام جدی داشته باشند

وی با اشاره به سنگین‌بودن وظایف طلاب گفت: سن جوانی بهترین سنی است که خداوند در اختیار انسان قرار داده، باید طلاب در مقام علم و عمل اهتمام جدی داشته باشند چراکه در این دوران وظیفه سنگین دفاع از حریم اسلام را برعهده دارند. امام رضا(ع) فرموده‌اند صرف اینکه بگوییم مسلمان هستیم کافی نیست بلکه باید در مقام تسلیم محض در برابر حضرت حق باشیم.

آیت‌الله علوی‌گرگانی با بیان اینکه باید انسان آموخته‌های خود را به کار برده و به آن‌ها عمل کند، خاطرنشان کرد: انسان به هیچ مقامی جز با ابزار علم‌آموزی دست نمی‌یابد، در کمال علم همین‌قدر کافی است که همه آن را به خود نسبت می‌دهند.

به گزارش سروش، وی در پایان با تأکید بر اینکه انسان تنبل نه دنیا و نه آخرت را دارد، تصریح کرد: هر چیزی آفتی دارد اما علم دارای صدها آفت است، عمر انسان حیف است که در فضای مجازی به هدر رود در حالی‌که می‌تواند عمر شریفش را در مطالعه و علم‌آموزی صرف کند. انسان باید مقید به اجرای دستورات ائمه(ع) باشد چراکه باب‌های رحمت الهی باز است و باید شیخ صدوق‌ها در حوزه‌های علمیه تربیت کرد تا آنکه مردم از وجودشان بهره‌مند شوند.

 

انتهای پیام///

منبع
تسنیم
ارسال دیدگاه