کد خبر:7233
پ
کنگر

هشدار نمایندگان آمریکا به عربستان در تسهیل کمک به یمن

نمایندگان کنگره آمریکا به ائتلاف نظامی عربستان هشدار دادند تا به تسهیل روند توزیع آزادنه کمک‌های بشردوستانه و حیاتی به یمن کمک کند.

نمایندگان کنگره آمریکا به ائتلاف نظامی عربستان هشدار دادند تا به تسهیل روند توزیع آزادنه کمک‌های بشردوستانه و حیاتی به یمن کمک کند.

به گزارش سروش، به نقل از خبرگزاری رویترز، یکی از مقامات آمریکایی اعلام کرد، نگرانی‌ها در کنگره درخصوص وضعیت انسانی در یمن ممکن است تسهیل کمک‌های ایالات متحده به ائتلاف نظامی عربستان در یمن را محدود کند.

هشدار نمایندگان آمریکا به عربستان در تسهیل کمک به یمن

از یک ماه پیش که که یک موشک به سمت ریاض پایتخت عربستان شلیک شد، ائتلاف نظامی تحت رهبری عربستان که در یمن می‌جنگد، محاصره بنادر را آغاز کرد.

اگرچه این محاصره کمی بعد کاهش یافت اما وضعیت یمن همچنان وخیم است و در حال حاضر حدود هشت میلیون تن از مردم این کشور در آستانه قحطی و مواجهه با شیوع وبا و دیفتری هستند.

این مساله باعث شده تا کاخ سفید در اقدامی نادر ظرف یک هفته دو بیانیه کتبی درخصوص یمن صادر کند که در یکی از آنها از ائتلاف تحت رهبری عربستان خواست تا به تسهیل روند توزیع آزادنه کمک‌های بشردوستانه و حیاتی همچون سوخت کمک کند.

یک مقام ارشد دولت آمریکا که خواست نامش فاش نشود گفت: نگرانی‌ها درخصوص وضعیت بشردوستانه در یمن رو به افزایش است.

اگرچه پیشرفت‌هایی وجود دارد اما این پیشرفت‌ها کافی نبوده و ما خواستار پیشرفت‌های بیشتر در هفته‌های پیش‌رو هستیم.

تلفات شدید غیرنظامیان در جنگ علیه یمن باعث نگرانی اعضای کنگره آمریکا شده و همین امر سبب شد تا کنگره عربستان را تهدید کند که کمک‌های واشنگتن به ائتلاف نظامی ریاض در یمن را محدود می‌کند.

 این مساله شامل سوخت‌رسانی مجدد جنگنده‌های ائتلاف نظامی عربستان توسط آمریکا و محدود شدن حمایت‌های اطلاعاتی واشنگتن می‌شود.

کریس مورفی، سناتور دموکرات که یکی از منتقدان حمایت آمریکا از ائتلاف نظامی عربستان در یمن است از تلاش ترامپ برای ارسال کمک‌های بشردوستانه قدردانی کرد اما به طور همزمان نسبت به ادامه کمک‌های کشورش به سعودی‌ها نیز هشدار داد.

به گزارش سروش، وی افزود: دولت ترامپ باید صریحا به عربستان بگوید که آمریکا از کمپینی که به صورت عمدی غیرنظامیان را دچار قحطی می‌کنند، حمایت نخواهد کرد.

انتهای پیام///

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه