اخبار برگزیده

کد خبر:7556
پ
زلز
اعطای تسهیلات توسط بانک‎

بانک‎های عامل پرداخت تسهیلات زلزله‎زدگان غرب کشور

بانک‎های ملی، سپه، ملت، تجارت، صادرات، مسکن و کشاورزی به عنوان بانک‏‎های عامل پرداخت تسهیلات ویژه زلزله‎زدگان غرب کشور معرفی شدند.

بانک‎های ملی، سپه، ملت، تجارت، صادرات، مسکن و کشاورزی به عنوان بانک‏‎های عامل پرداخت تسهیلات ویژه زلزله‎زدگان غرب کشور معرفی شدند.

به گزارش سروش، بانک‎های ملی، سپه، ملت، تجارت، صادرات، مسکن و کشاورزی به عنوان بانک های عامل پرداخت تسهیلات ویژه زلزله زدگان غرب کشور معرفی شدند که اعطای تسهیلات توسط بانک‎های یاد شده صرفا” با معرفی متقاضی (ساکن در مناطق آسیب دیده از زلزله) از طریق بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قابل پرداخت است.

بر این اساس مبلغ ۷ هزار و ششصد و هفتاد و پنج میلیارد ریال تسهیلات بانک‎های ارزان قیمت (با سود و کارمزد ۴ درصد در مناطق روستایی و ۵ درصد در مناطق شهری) توسط بانک های مذکور به آسیب دیدگان ناشی از زلزله استان کرمانشاه پرداخت می شود.

لازم به ذکر است بدهی احتمالی آسیب‎دیدگان به بانک‎ها و چک برگشتی مانع از دریافت این تسهیلات نخواهد بود.

به گزارش خبرنگار سروش، تسهیلات یاد شده برای بازسازی اماکن مسکونی روستایی، بازسازی اماکن مسکونی شهری، تعمیر اماکن مسکونی شهری و  روستایی و تجاری و تأمین لوازم خانگی و سایر هزینه های ضروری پرداخت می شود.

به گزارش سروش در پایان لازم به ذکر است، بر اساس مصوبه کمیسیون اعتباری بانک مرکزی، کلیه بانک‎های کشور موظفند نسبت به امهال دو ساله تسهیلات اعطایی قبل از وقوع حادثه به افراد آسیب دیده از زلزله (اعم از تولیدی و غیرتولیدی در شهرها و روستاها) با معرفی متقاضی از سوی ستاد حوادث غیرمترقبه استان کرمانشاه، اقدام کنند.

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه