کد خبر:7665
پ
یک

صرف نظر از رای‎گیری، پیرامون پیش‎نویس قانون قدس یکپارچه

نخست‎وزیر رژیم صهیونیستی با توجه به موج خشم جهانی از تصمیم ترامپ درباره قدس، موقتا از رای‌گیری پیرامون پیش‌نویس قانون “قدس یکپارچه‌” صرف نظر کرد.

نخست‎وزیر رژیم صهیونیستی با توجه به موج خشم جهانی از تصمیم ترامپ درباره قدس، موقتا از رای‌گیری پیرامون پیش‎نویس قانون “قدس یکپارچه‌” صرف نظر کرد.

به گزارش سروش، به نقل از شبکه دو رژیم صهیونیستی، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم، رای‌گیری در خصوص پیش‎نویس قانون ” قدس یکپارچه” را به تعویق انداخت.

نتانیاهو تصمیم گرفته که پیش‌نویس این قانون را این هفته به رای نگذارد.

تصویب این طرح ۸۰ رای عضو کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) را می‌طلبد.

این شبکه عبری زبان به نقل از افراد نزدیک به نتانیاهو اعلام کرد که آن‌ها می‌ترسند که این قانون دولت آمریکا را به دردسر بیندازد و قانون مذکور روند مذاکرات آتی با فلسطینی‌ها را سخت خواهد کرد.

طبق گزارش شبکه دو رژیم صهیونیستی، پیش‌نویس این قطعنامه حداقل تا پایان سفر مایک پنس، معاون دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به اراضی اشغالی به تعویق خواهد افتاد.

سایت خبری عبری “واللا” پیشتر گزارش داده بود، پارلمان هفته جاری قانون قدس یکپارچه را تصویب می‌کند.

به گزارش این سایت، قرار بود این قانون برای بررسی دوم و سوم در روز دوشنبه یعنی فردا به پارلمان برود.

به موجب متن این قانون، هر گونه تغییر در وضعیت قدس یا انتقال اراضی آن مستلزم رای موافق اکثریت ۸۰ عضوی کنست خواهد بود که این هر گونه انجام مذاکره با فلسطینی‌ها را درباره آینده شهر برای هر نخست وزیر صهیونیزم سخت می‌کند.

به گزارش این سایت، تصویب این قانون از سوی کنست به تنش سیاسی که اکنون در پی تصمیم ترامپ مبنی بر به رسمیت شناختن قدس ایجاد شده، می‌افزاید.

به گزارش سروش، این پیش‎نویس جبهه سیاسی تقریبا ناممکنی را برای هر نخست وزیر صهیونیستی به وجود می‌آورد که می‌خواهد با فلسطینی‌ها درباره قدس مذاکره کند و به نوعی امکان مذاکره درباره قدس را می‌گیرد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه