کد خبر:7656
پ
لوازم

فرآیند‌ خرید تجهیزات‌ مراکز بهداشتی و درمانی‌ در دستور کار قرار گرفته است

فرآیند‌ خرید تجهیزات‌ مراکز بهداشتی و درمانی‌ در گرو مشارکت فعال دانشگاه‌های علوم پزشکی است.

فرآیند‌ خرید تجهیزات‌ مراکز بهداشتی و درمانی‌ در گرو مشارکت فعال دانشگاه‌های علوم پزشکی است.

 

به گزارش سروش، مدیر کل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو از فعالیت بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ شرکت تجهیزات پزشکی در کشور خبر داد.

 

 

 

رضا مسائلی‌ مدیر کل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو در چهارمین کنگره تخصصی‌ و اولین کنگره بین‌المللی ساخت بیمارستان و مدیریت‌ منابع و تجهیزات‌ که صبح امروز در مرکز همایش‌های رازی‌ برگزار شد‌ اظهار کرد: ما در مورد خریدی که وزارت بهداشت‌، درمان و آموزش پزشکی در دوره جدید طرح تحول نظام سلامت در دستور کارش قرار داده است همکاری و تعامل نزدیکی بین سازمان‌های مختلف وزارت بهداشت‌ در این زمینه داشتیم‌ و انشاالله‌ که بتوانیم‌ با تعاملی نزدیک‌تر خرید تجهیزات پزشکی را مدیریت کنیم.

 

 

وی بیان کرد: باید‌ با توجه به منابع محدودی که داریم‌، بتوانیم‌ حداکثر بهره‌وری را انجام دهیم‌. در آخرین جلسه‌ای که با معاون درمان وزارت بهداشت و هیئت امنای صرفه‌جویی ارزی‌ داشتیم، تصمیم گرفته شد که اداره کل تجهیزات شیوه نامه‌ای را تهیه کند‌ تا ما بتوانیم‌ از منابع‌ محدود موجود حداکثر‌ بهره‌وری را داشته باشیم‌.

 

 

مدیر کل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو افزود: نخستین‌ موضوعی که ما دنبال می‌کنیم بحث‌ آسیب‌شناسی اقدامات گذشته است و اینکه چگونه‌‌‌ می‌توانیم‌ بهره‌وری را در این زمینه‌ افزایش‌ دهیم از جمله موضوعات بسیار مهم‌ بحث‌ اتمام ساخت بیمارستان‌ها، تأمین نیروی انسانی‌ و تهیه‌ شدن زیرساخت‌های لازم برای خرید تجهیزات پزشکی است‌ همچنین ما به نیاز دانشگاه‌های علوم پزشکی و مراکز بهداشتی و درمانی کشور هم توجه ویژه‌ای داریم‌.

 

 

محوریت‌ دانشگاه‌های علوم پزشکی در فرآیند‌ خرید تجهیزات‌ مراکز درمانی

مسائلی‌ تأکید کرد: محوریت‌ دانشگاه‌های علوم پزشکی در فرآیند‌ خرید تجهیزات‌ مراکز بهداشتی و درمانی‌ در دستور کار قرار گرفته است که تحقق این امر در گرو مشارکت فعال دانشگاه‌های علوم پزشکی است.

 

 

وی تصریح کرد: انجمن‌های تخصصی‌ در رشته های مختلف که تجهیزات مراکز بهداشتی و درمانی را تأمین می‌کنند نیز نقش‌ بسیار کلیدی و مؤثری دارند‌.

 

 

مدیر کل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو درباره مدیریت نگه‌داشت‌ تجهیزات پزشکی گفت: ما حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان تجهیزات پزشکی داریم که این تجهیزات در مراکز‌ بهداشتی و درمانی کشور‌ مستقر شده‌اند‌، بنابراین‌ مدیریت نگه‌داشت و بهره‌وری این تجهیزات‌ بسیار حائض‌ اهمیت است. میزان بهره‌وری ما در مقایسه با کشورهای توسعه‌ یافته بسیار پایین است و مدیریت نگهداشت‌ تجهیزات پزشکی با وضع مطلوب‌ فاصله زیادی دارد.

مسائلی‌ اظهار کرد: ما در کشورمان بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ شرکت تجهیزات پزشکی و بیش از ۱۰۰۰ تولیدکننده شرکت تجهیزات پزشکی و بیش از ۵ هزار و ۵۰۰ نمایندگی کمپانی‌های مختلف داریم‌.

 

 

به گزارش سروش، وی در پایان یادآور شد: ایر‌ادهای ساختاری‌ و ضعف مدیریتی در زمینه‌ مدیریت نگهداشت‌ تجهیزات پزشکی وجود دارد که در این حوزه نیاز به تحول بنیادین داریم که این تحول باید نخست از مدیریت مالی بهداشت و درمان نشأت‌ بگیرد انشاالله‌ بتوانیم در زمینه بهره‌وری و ارتقا‌ء هر چه بیشتر تجهیزات پزشکی گام بر‌داریم.

 

انتهای پیام///

منبع
باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه