کد خبر:7643
پ
سردار.

پایتخت ایران برای وقوع زلزله آماده نیست

پایتخت ایران در برابر زلزله آماده نیست و روزانه و هر ساعت شاهد زلزله هستیم.

پایتخت ایران در برابر زلزله آماده نیست و روزانه و هر ساعت شاهد زلزله هستیم.

 

به گزارش سروش، فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ با اظهار نگرانی از عدم آمادگی تهران در زمان وقوع زلزله گفت: متاسفانه تهران برای وقوع زلزله آماده نیست.

 

 

تفکر بسیجی در میان بسیجیان و مردم از اهمیت بالایی برخوردار است

سردار محمدرضا یزدی فرمانده سپاه محمدرسول الله تهران بزرگ در بیست و هشتمین جلسه شورای شهر تهران که امروز(یکشنبه) برگزار شد، اظهار کرد: اهمیت بسیج و بسیجیان به تفکر و نگاه بسیجی است. اگر تفکر بسیجی در میان بسیجیان و مردم حاکم شود، حتما رشد و توسعه بسیار سریعی برای کشور عارض می‌شود. دشمنان بیشتر از همه چیز از نگاه و تفکر بسیجی خوف دارند.

 

 

بسیجیان در زمینه تامین امنیت اقدامات زیادی انجام داده اند

وی افزود: امروز در تهران بسیجیان در زمینه تامین امنیت اقدامات زیادی انجام می‌دهند و با تمام دستگاه‌ها برای خدمات‌رسانی به مردم همراه و همگام هستند. همچنین طی چند ماه گذشته توسط بسیجیان جهت محرومیت‌زدایی بیش از ۵ هزار جهیزیه کامل تقدیم خانواده‌های نیازمند شد و ۳۸ هزار سبد کالا و ۷۲ هزار خدمات درمانی و معاینه به مردم ارائه شد. همچنین در این راستا اجرای ۸ طرح بهداشتی و درمانی، ارائه ۱۲ هزار بسته لوازم تحریر به دانش‌آموزان نیازمند و آزادی ۸۴ هزار زندانی مربوط به جرایم غیرعمدی را شاهد هستیم.

 

 

در تهران ۱۴۰۰۰۰۰ هرار نهال کاشته شده است

وی در ادامه افزود: ۳۰۰ گروه جهادی در تهران و در ۲۵ استان کشور در بیش از ۷۰۰ پروژه عمرانی فعالیت کردند و در ۶ هزار کیلومتر کمربندی اطراف تهران بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار اصل نهال کاشته شده است.

 

 

فرمانده سپاه محمدرسول الله تهران بزرگ در رابطه با زلزله اخیر گفت: کمتر از یک ساعت بعد از زلزله آماده خدمت‌رسانی، امداد و نجات، آواربرداری و امداد و درمان بودیم. ۲۰ هزار آمبولانس به همراه تیم پزشکی در روز اول به منطقه اعزام شدند و تیم تخصصی پزشکی از روز سوم آنجا حضور داشتند.

 

 

۱۰ روان‌شناس به زلزله‌زدگان برای بازگشت به زندگی عادی کمک می‌کنند

وی خاطرنشان کرد: خسارت‌هایی مثل ریختن یک خانه و یا کشته شدن افراد در زلزله قابل رویت است، اما خسارت‌های روحی و روانی کمتر به چشم می‌آید. در حال حاضر روزانه ۱۰ نفر روان‌شناس به زلزله‌زدگان برای بازگشت به زندگی عادی کمک می‌کنند؛ یک دستگاه تلویزیون سیار شهری برای سرگرم کردن کودکان به آنجا فرستاده شده است و ۵۰۰ تریلی و کامیون بار و ۷۰۰ کانکس از تهران به مناطق زلزله زده ارسال شده و این برای مردم تهران توفیق بزرگی بود.

 

 

ساخت خانه های زود تولید و دائمی برای زلزله‌زدگان

سردار یزدی با اشاره به اینکه سپاه پاسداران و بسیج تهران مسئولیت کامل بازسازی ۱۵ روستای خراب شده در زلزله را بر عهده دارند، گفت: به واسطه بسیج و جامعه مهندسان به دنبال تولید خانه‌های زود تولید و دائمی هستیم. مردم هزینه کانکس را پرداخت می‌کنند و به صورت موقت در آن زندگی می‌کنند. این خانه های دائمی با همان قیمت کانکس‌ها به مردم ارائه می‌شود و ما برای تحقق این امر به کمک مردم و شورای شهر و شهرداری نیازمندیم.

 

 

وی افزود: خواهشمندیم دیگر لباس، نان و مواد غذایی توزیع نکنید، می‌خواهیم اسکان دائمی را آغاز کنیم.

 

 

میزان نگرانی در رابطه با زلزله تهران

فرمانده سپاه محمدرسول الله تهران بزرگ با بیان اینکه امروز میزان نگرانی ما در رابطه با زلزله تهران بسیار بالا است، گفت: آمادگی وقوع زلزله در تهران را نداریم.

 

 

یزدی در ادامه افزود: ما روزانه و هر ساعت شاهد زلزله در تهران هستیم. وقتی اعتیاد بیداد می‌کند، آیا فقر و طلاق در تهران امروز مثل زلزله نیست؟ از مردم تهران خواهشمندیم پای کار آمده و کمک به حل آسیب‌های اجتماعی کنند. ما در سپاه تهران هر کس را که بخواهد در زمینه‌های آسیب‌های اجتماعی خدمت‌رسانی کند، یاری خواهیم کرد.

 

 

مشارکت مردم را می‌خواهیم

وی گفت: اگر مشارکت مردم را می‌خواهیم این مشارکت نیازمند اعتماد مردم به ما است و مردم باید ایمان داشته باشند. نیت ما خدمت‌رسانی است و یک نگاه سیاسی یا سازمانی نیست.

 

 

فرمانده سپاه محمدرسول الله تهران بزرگ گفت: اخبار کوچکترین اتفاقی در تهران کمتر از چند دقیقه به ما می‌رسد و هر جا لازم باشد در خط مقدم اقدام خواهیم کرد.

 

 

گشت‌هایی برای جلوگیری از سرقت و حضور اراذل و اوباش

سردار یزدی در همین راستا افزود: سعی بر این است در تهران گشت‌هایی برای جلوگیری از سرقت و حضور اراذل و اوباش داشته باشیم و درمانگاه‌های تک تخصصی در مناطق محروم دائر کنیم.

 

 

وی در زمینه اقدامات مورد نیاز در حوزه تحکیم بنیان خانواده گفت: تمام تلاش بسیج و بسیجیان این است که با کمترین هزینه بتوانند این طرح ها را به اجرا در بیاورند تا سبب شود یک خانواده از هم نپاشد. در واقع ما نقطه‌ای و به صورت موردی عمل می‌کنیم و افتخار ما کمک به همه شهروندان فارغ از نگاه قومی، قبیله‌ای، اعتقادی و حتی دینی است. هزینه طرح‌ها را مردم خیر می‌پردازند، خواهشمندیم در اجرای این طرح‌ها به ما کمک کنید.

 

 

به گزارش سروش؛ وی از شورای شهر تهران و شهرداری برای بازسازی ۱۵ روستا در دشت پل ذهاب درخواست کمک کرد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه