کد خبر:7867
پ
پلاسکو

پلاسکو بازگشایی شد

رئیس هیئت امنای پلاسکو از بازگشایی قسمت سالم این ساختمان خبر داد.

رئیس هیئت امنای پلاسکو از بازگشایی قسمت سالم این ساختمان خبر داد.

 

 

به گزارش سروش، رئیس هیئت امنای پلاسکو از بازگشایی و فعالیت مجدد قسمت سالم مانده ساختمان پلاسکو خبر داد.

۲۸۶ واحد سالم مانده 

رئیس هیئت امنای پلاسکو گفت: بعد از فرو ریختن پلاسکو بخشی از این ساختمان با ظرفیت ۲۸۶ واحد سالم مانده که با حکم دادستانی امکان فعالیت مجدد برای کسبه فراهم شده است.

 

 سعیدی با اعلام تایید ایمنی ساختمان از طرف سازمان نظام مهندسی، گفت: کسبه در حال انتقال کالا به واحدهای صنفی خود هستند.

بازگشایی مجدد بخش سالم 

وی ادامه داد: طی این مدت برای بازگشایی مجدد بخش سالم پلاسکو موضوع مقاوم‌سازی مطرح می‌شد اکنون ما با کمک یک شرکت خصوصی بحث مقاوم سازی را پیگیری کرده و تاییدیه‌های این شرکت را دریافت کرده‌ایم تا مشخص شود وضعیت مقاومت این بنا چگونه بوده و تا چه حجمی بار را می‌تواند تحمل کند. این بررسی‌ها به تایید دانشگاه پلی‌تکنیک نیز رسیده است اما از سوی بنیاد مستضعفان دو شرکت که زیرمجموعه این بنیاد هستند، بار دیگر برای بررسی این موضوع به پلاسکو آمده‌اند.

تمایل نداشتن بنیاد مستضعفان در باز گشایی ساختمان پلاسکو

نماینده کسبه بخش سالم پلاسکو همچنین اظهار کرد: در این مدت بررسی‌های متعددی صورت گرفته و اکنون قرار بر است که مقاومت این ساختمان در برابر زلزله نیز بررسی شود. البته بنیاد مستضعفان تمایلی نسبت به بازگشایی پاساژ نشان نداده است. اما پیگیری‌های ما از سوی دادستانی منجر به دریافت نامه‌ای شده که کسبه را مجاز به رفت و آمد و حمل  و نقل اجناس در قسمت سالم پاساژ کرده است.

 

وی ادامه داد: قرار است ظرف یک ماه آینده بحث‌های مربوط به آب، برق و تلفن واحدها نیز پیگیری شود و با مقاوم‌سازی چند واحدی که در ابتدای پاساژ قرار دارند، بحث بازگشایی این قسمت از سوی دادستانی پیگیری شود.

 

 

به گزارش سروش، سعیدی در پایان در پاسخ به این سوال که در این روند وزارت صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف تا چه اندازه همکاری داشته و این اقدام چقدر زیر نظر این نهادها صورت گرفته است؟ تصریح کرد:‌ وزارت صنعت، معدن و تجارت بزرگترین ضربه را به ما زد، چرا که در ابتدا مصوبه دولت مبنی بر واگذاری وام‌هایی با سود ۹ درصدی ابلاغ شد اما این وزارتخانه و اتاق اصناف پیگیری‌های مربوطه را انجام ندادند و در نهایت اکنون همکاران ما مجبور به پرداخت سود ۱۸ درصدی هستند. این در حالی است که صحبت‌های وزیر دارایی با ما گویای آن بود که باید این وام‌ها با سود ۹ درصدی در اختیار کسبه قرار گیرد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری سروش
ارسال دیدگاه