کد خبر:7872
پ
موگرینی
موگرینی در دیدار با نتانیاهو

ابراز نگرانی از افزایش ناآرامی‌ها در خاورمیانه

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در آغاز نشست خود با نخست وزیر رژیم صهیونیستی از نگرانی اتحادیه اروپا از افزایش ناآرامی ها در خاورمیانه سخن گفت.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در آغاز نشست خود با نخست وزیر رژیم صهیونیستی از نگرانی اتحادیه اروپا از افزایش ناآرامی ها در خاورمیانه سخن گفت.

نگرانی اتحادیه اروپا از افزایش خشونتها در خاورمیانه

به گزارش سروش، فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در آغاز دیدار با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی نسبت به افزایش خشونتها در خاورمیانه ابراز نگرانی کرد و آن را هدیه ای برای افراط گرایان دانست.

موگرینی همچنین اعلام کرد که در دیدار نتانیاهو با وزیران خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا در خصوص موضوع بیت المقدس و از سرگیری مذاکرات سازش با محوریت تشکیل ۲ کشور صحبت خواهد شد.

پایبندی اتحادیه اروپا به پیمان اسلو

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پیش از دیدار با نخست وزیر رژیم صهیونیستی در واکنش به اقدام ترامپ در انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس نیز بر پایبندی اتحادیه اروپا به پیمان اسلو تاکید کرده و در پیامی نوشته بود که اروپایی ها معتقدند بیت المقدس باید پایتخت دو دولت فلسطینی و اسرائیلی باشد.

موگرینی همچنین بر لزوم انجام مذاکره برای حل اختلافات بین دو طرف تاکید کرده بود.

به گزارش سروش، نتانیاهو نیز در دیدار با موگرینی مدعی شد: خاورمیانه از سوی اسلام مبارز سنی و اسلام مبارز شیعه تحت رهبری ایران مورد تهدید است. بیت المقدس پایتخت اسرائیل است و اقدام ترامپ، گذاشتن حقیقت روی میز بود!

 

انتهای پیام///

منبع
مهر
ارسال دیدگاه