کد خبر:7857
پ
دانشگاه

دانشگاه‎های کشور باید مروج اخلاق در جامعه باشند

دانشگاه‎های کشور مسئولیت خطیری بر عهده دارند که می توان به مروج اخلاق و مروج علم اشاره کرد.

دانشگاه‎های کشور مسئولیت خطیری بر عهده دارند که می توان به مروج اخلاق و مروج علم اشاره کرد.

 

به گزارش سروش، غفاری گفت: دانشگاه مروج علم است اما باید مروج اخلاق در جامعه هم باشد و این مسئولیت خطیر را بر عهده گیرد.

اخلاق در دانشگاه ها 

غلامرضا غفاری معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم در همایش ملی دانشگاه اخلاق مدار گفت: امروزه بحث اخلاق در دانشگاه ها بحث مهمی است، نه تنها در ایران بلکه در خارج از کشور نیز سال‌هاست که بر بحث اخلاق در دانشگاه ها کار می شود.

 

وی ادامه داد: همه ما می‌دانیم که اخلاق  ریشه در دانشگاه دارد، دانشگاه‌ها نباید فقط ثروت مادی داشته باشند بلکه باید در مسائل اخلاقی هم سرآمد باشند.

 

دانشگاه‎های کشور مروج علم و مروح اخلاق باشند

معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم تصریح کرد: دانشگاه از یک طرف مروج علم است و از طرفی هم باید مروج اخلاق باشد چرا که این امر در جامعه مهم تلقی می‌شود.

 

غفاری گفت: افراد تعابیر و تفاسیر مختلفی از یک موضوع دارند زیرا متاسفانه در این سال ها نتوانستیم در حوزه اخلاق دانشگاهی فعالیتی انجام دهیم و منابعی را تولید کنیم که بتوانند پاسخ گوی سوالات اقشار مختلف باشد.

 

وی افزود: از سوی دیگر دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه، برای سایر هم سن و سالان خود، به خصوص گروه بی‌شمار و مشتاق ورود به دانشگاه، الگو هستند، بنابراین پرداختن به جنبه اخلاق دانشجویان لازم و ضروری است.

 

به گزارش سروش، وی در پایان یادآورشد:امیدواریم نه تنها دانشگاه تهران بلکه همه دانشگاه‌های کشور هم در این زمینه قدم بردارند.

 

انتهای پیام///

منبع
باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه