اخبار برگزیده

کد خبر:7825
پ
ربیعی

دانش آموزان دارای معلولیت جسمی باید در مدارس عادی تحصیل کنند

دانش آموزان معلول جسمی از لحاظ ذهنی مشکلی ندارند و می توانند در مدارس عادی در کنار دیگر دانش آموزان به تحصیل بپردازند.

دانش آموزان معلول جسمی از لحاظ ذهنی مشکلی ندارند و می توانند در مدارس عادی در کنار دیگر دانش آموزان به تحصیل بپردازند.

 

 

به گزارش سروش، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با مدیران مدارسی که از ثبت ‌نام دانش‌آموزان دارای معلولیت جسمی خودداری می‌کنند، برخورد می‌شود.

 

تحصیل دانش آموزان دچار معلولیت جسمی در مدارس عادی

علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: تمام دانش‌آموزانی که دچارمعلولیت های جسمی هستند و به لحاظ ذهنی مشکلی ندارند، می‌توانند در مدارس عادی ثبت نام کرده و بین سایر دانش‌آموزان به تحصیل بپردازند.

 

 

 

وی تصریح کرد: متاسفانه معضل ثبت نام نشدن دانش‌آموزان در مدارس عادی در برخی از شهرستان ها، مشاهده می‌شود و وزارت آموزش و پرورش در حال پیگیری این موضوع است.

 

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: تأکید ما و وزارت آموزش و پرورش بر این است که دانش‌آموزان معلول بتوانند در کنار دیگر دانش‌آموزان که شرایط عادی دارند به مدرسه بروند.

 

 

ربیعی تاکید کرد: با مدیران متخلفی که از ثبت نام دانش آموزان دارای معلولیت جسمی در مدارس عادی خودداری کنند، برخورد می‌شود،زیرا معلولیت جسمی نباید مانع ادامه تحصیل این کودکان شود.

 

 

 

وی ادامه داد: تنها معلولان ذهنی هستند که امکان ادامه تحصیل در مدارس عادی را ندارند،در غیر این صورت، مدیران مدارس موظف به ثبت نام  دانش‌آموزان دارای معلولیت جسمی هستند.

 

 

به گزارش سروش، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان یادآور شد: اگر ثبت نام نکردن دانش آموزان دارای معلولیت جسمی در مدارس عادی گزارش شود، عوامل مدرسه در ابتدا مورد تذکر واقع می‌شوند و پس از آن در صورت تکرار، با آنها برخورد خواهد شد.

انتهای پیام///

منبع
باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه