کد خبر:7885
پ
دندان

دندان‌های مصنوعی موجب سوءتغذیه می‌شوند

دندان‎های مصنوعی موجب سوء تغدیه برای انشان می شود و همین موضوع باعث از بین رفتن مفصل و ضعف ماهیچه‌ای می‌شود.

دندان‌های مصنوعی موجب سوء تغدیه برای انشان می شود و همین موضوع باعث از بین رفتن مفصل و ضعف ماهیچه‌ای می‌شود.

 

به گزارش سروش، یافته‌های یک مطالعه تحقیقاتی حاکی از آن است که استفاده‌کنندگان از پروتزهای دندانی در خطر سوء تغذیه قرار دارند زیرا آنها نمی‌توانند غذای سالم بخورند.

 

دارندگان دندان‌های مصنوعی به سختی بتوانند غذای سالم را بجوند

پروتزها و دندان‌های مصنوعی باعث می‌شوند تا دارندگان آنها به سختی بتوانند غذای سالم را بجوند و همین موضوع موجبات سوء تغذیه را در آنها فراهم می‌کند.

 

 افرادی که دندان‌های خود را از دست داده‌اند در معرض سوء تغذیه قرار دارند به همان شکل افرادی که از دندان‌های مصنوعی استفاده می‌کنند نیز با این مشکل مواجه هستند.

 

در هر دو مورد، یعنی از بین رفتن دندان‌ها و کاربرد پروتزهای دندانی باعث از بین رفتن مفصل و ضعف ماهیچه‌ای می‌شود و می‌تواند فرد را در معرض خطر شکستگی‌های استخوانی قرار دهد.

 

به گفته محققان،کاربران پروتزهای دندانی، یا آنهایی که تعداد کمی دندان در دهان دارند به سختی می‌توانند میوه و سبزیجات فیبری و آجیل و گوشت که برای تغذیه خوب و سلامت ضروری هستند  استفاده کنند.

 

اگرچه پروتزها باعث بهبود عملکرد جویدن می‌شوند اما نیروی نیش آنها خیلی ضعیف‌تر از دندان‌های طبیعی است به این معنی که کاربران اغلب از خوردن غذاهای خاص اجتناب می‌کنند.

 

به گفته سروش، محققان می گویند مطالعه نشان می‌دهد که بهداشت دهان و دندان و جلوگیری از از دست رفتن دندان‌ بسیار مهم است  و از دست دادن آنها می‌تواند کمبود‌های غذایی اساسی در زندگی ایجاد کند.

 

انتهای پیام///

منبع
تسنیم
ارسال دیدگاه