اخبار برگزیده

کد خبر:7875
پ
۱۱
سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سوال خبرنگار سروش:

رویکرد دوگانه و متناقض آمریکا در قبال یمن چیز عجیبی نیست

سخنگوی وزارت امور خارجه: بار اول نیست که ایالات متحده آمریکا با تبعیض و رویکرد دوگانه در خصوص برخی جنایات سکوت می کند یا از متجاوز به انواع مختلف حمایت می کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه در نشست خبری خود با خبرنگاران و در پاسخ به سوال خبرنگار سروش در خصوص رویکرد دوگانه آمریکایی ها در قبال یمن گفت: بار اول نیست که ایالات متحده آمریکا با تبعیض در خصوص این نوع جنایات سکوت می کند یا از متجاوز به انواع مختلف حمایت می کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه: بار اول نیست که ایالات متحده آمریکا با تبعیض و رویکرد دوگانه در خصوص برخی جنایات سکوت می کند یا از متجاوز به انواع مختلف حمایت می کند.

به گزارش سروش، خبرنگار سروش در نشست خبری سخنگوی وزارت خارجه از وی پرسید: کاخ سفید در آخرین بیانیه اش در مورد یمن ضمن تکرار ادعاهای واهی خود در مورد کشورمان، صرفا از اوضاع یمن ابراز نگرانی کرده و حتی به جنایت های عربستان در یمن هم اشاره نکرده است، این در حالی است که آمریکا خود را مدعی حقوق بشر می داند. این رویکرد دوگانه و متناقض آمریکایی ها در قبال یمن را چگونه می بینید؟

رویکرد دوگانه و تبعیض ایالات متحده چیز عجیبی نیست

 سخنگوی وزارت امور خارجه پاسخ داد: تبعیض ایالات متحده چیز عجیبی نیست، بار اول نیست که ایالات متحده آمریکا در خصوص این نوع جنایات سکوت می کند یا متجاوز را به انواع مختلف و روش های متفاوت و با فروش تسلیحات بسیار گران قیمت و سنگین و حمایت های دیگری که در مجامع و محافل جهانی از آن به عمل می آورد حمایت می کند.

 بهرام قاسمی افزود: عربستان با اتکا به ایالات متحده است که این جنایات را کماکان ادامه می دهد و یمن را به یک تراژدی و فاجعه مرگبار تبدیل کرده و فکر می کنم خیلی غیرطبیعی است اگر شناخت دقیقی از اقدامات نابخردانه آمریکا طی دهه های گذشته در مجموعه غرب آسیا و خاورمیانه و دیگر مناطق جهان نداشته باشیم .

به گزارش سروش، وی همچنین گفت: لذا این سیاست و منش و روش ایالات متحده آمریکا است و متاسفانه هنوز این جنایات با شدت تمام در یمن و علیه مردم یمن استمرار یافته  که فکر می کنم نهایتا جامعه جهانی باید در یک خیزش در این مورد اقدام کند و یار و یاور مردم یمن در آینده باشد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه