اخبار برگزیده

کد خبر:7891
پ
نوبخت۳
رئیس سازمان برنامه و بودجه در پاسخ به سوال خبرنگار سروش:

دوبرابر شدن بودجه ۹۷ بیمه سلامت نسبت به سال قبل

رئیس سازمان برنامه و بودجه: در سال جاری ده هزار میلیارد تومان برای بیمه سلامت هزینه کرده ایم که نسبت به سال گذشته دو برابر شده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه در نشست خبری خود با خبرنگاران گفت: در بودجه امسال ده هزار میلیارد تومان برای بیمه سلامت اختصاص داده ایم که نسبت به سال گذشته دو برابر شده است.

سرفصل های سلامت کاملا مشخص است

به گزارش خبرنگار سروش از محل برگزاری نشست خبری رئیس سازمان برنامه و بودجه، محمد باقر نوبخت در پاسخ به سوال خبرنگار سروش، مبنی بر اینکه با توجه به نظر برخی از کارشناسان که معتقدند بودجه سلامت از یک سرفصل به سرفصل دیگر انتقال داده شده است، مدیریت بودجه سلامت در لایحه بودجه ۹۷ کشور چگونه دیده شده است، پاسخ داد: سرفصل های سلامت کاملا مشخص است. اینها در دسته بندی های کلی ما تحت عنوان طرح تحول سلامت است. یک بخش از آنها هم تحت عنوان بیمه سلامت است که مربوط به سازمان بیمه سلامت است و آقای دکتر اصغری باید اینها را به صورت ریز توضیح دهد.

ما اینها را بودجه دیده ایم، اما دو اقدام صریح در خصوص موضوع سلامت انجام داده ایم. یکی اینکه در مورد اصلاحات و بازنگری‌های منطقی که باید صورت می گرفت، در ابتدا که شروع کردیم، اقدام نکرده بودیم و آن را تحت عنوان یک نظام ارجاع یا یک بسته مشخص خدماتی که دنیا هم به همین ترتیب عمل می کند، کاملا ساماندهی کردیم.

اقدام دیگر ما این بود که منابع آن را هم پایدار کردیم تا مسئولان اجرای سلامت جامعه با اطمینان بدانند چقدر پول در اختیارشان هست.

خبرنگار سروش در سوال دیگری از نوبخت پرسید: آیا دولت به تعهدی که در بودجه ۹۷ در رابطه با هزینه بیمه سلامت ایرانیان ذکر کرده است، عمل می کند؟

 دو برابر شدن بودجه بیمه سلامت نسبت به سال قبل

نوبخت پاسخ  داد: حتما. کما اینکه در سال جاری ما ده هزار میلیارد تومان برای بیمه سلامت اختصاص داده ایم. برای اینکه ببینید چقدر این عدد بزرگ شده است، جالب است بدانید سال قبل پنج هزار و دویست تا سیصد میلیارد تومن هزینه شده که امسال دو برابر آن را دو برابر کرده ایم.

وی در ادامه گفت: نه تنها امسال نسبت به پارسال مبلغ آن را دو برابر کرده ایم که همین نیمه اول امسال هم بیش از صد درصد پرداخته ایم، چون دولت و سازمان برنامه و بودجه می تواند ده درصد از کاهش سایر ردیف ها را به سایر ردیف ها بیافزاید. ما آن را هم برای بیمه سلامت اعمال کردیم. سال آینده نیز همین کار را انجام می دهیم.

به گزارش سروش: نشست خبری رئیس سازمان برنامه و بودجه امروز صبح در محل این سازمان برگزار شد.

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه