کد خبر:7858
پ
باقری

موقعیت کشور ما ایجاب می کند وضعیت دیگری داشته باشیم

رییس ستاد کل نیروهای مسلح: موقعیت کشور ما ایجاب می کند وضعیت دیگری داشته باشیم. ما در مهم ترین نقطه جهان قرار گرفته‌ایم و هر حادثه ای بر ما تاثیرگذار است و باید توان دفاع از خود را داشته باشیم.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح طی سخنانی در همایش ملی قدرت‌های بزرگ و امنیت منطقه غرب آسیا، گفت: موقعیت کشور ما ایجاب می کند وضعیت دیگری داشته باشیم. ما در مهم ترین نقطه جهان قرار گرفته‌ایم و هر حادثه ای بر ما تاثیرگذار است و باید توان دفاع از خود را داشته باشیم.

به گزارش سروش، سردار محمد باقری با بیان اینکه وقوع انقلاب اسلامی و تحمیل جنگ ۸ ساله و فروپاشی شوروی و حوادث بعد از ۱۱ سپتامبر، غرب آسیا را به «هارت لند» جهانی تبدیل کرد، گفت: این منطقه دربرگیرنده ۷۰ درصد ذخایر فسیلی است که مهم‌ترین عامل گرداننده صنعت است و موقعیت مناطق ژئواستراتژیک مثل تنگه باب‌المندب، تنگه هرمز، تنگه داردانل و جزایر سه‌گانه، هم اهمیت زیادی دارد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: براساس این عوامل، اهمیت توجه قدرت‌های جهانی به این منطقه روز به روز افزایش پیدا می‌کند و قدرت‌ها در این منطقه برای نفوذشان دست به کار می‌شوند.

اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی سرآغاز یک انتفاضه بزرگ است

باقری با اشاره به شکل گیری رژیم صهیونیستی در فلسطین اطهار کرد: این حکومت غاصب در طول عمر کوتاهش، مسیر ظلم و تجاوز و کودک‌کشی را رفته است و اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی سرآغاز یک انتفاضه بزرگ است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: این اقدام حتی توسط همپیمانان آمریکا قابل هضم نیست و این تصمیم غلط سرآغاز اتفاقاتی خواهد بود و تا زمانی که منابع ارزشمند منطقه تاثیر خود را دارد،  آمریکا اردوی خود را در منطقه ما حفظ می‌کند.

استفاده دشمنان از قشری گری

وی با بیان اینکه اگر انقلاب اسلامی اتفاق نمی‌افتاد اسراییل بخش مهمی از متن سرزمین آرمانی‌اش را تحقق می بخشید، گفت: دشمنان برای این لقمه چرب و نرم غرب آسیا، از آسیب موجود در جهان اسلام به نام قشری گری استفاده کردند و دوگانه شیعه و سنی را درست کردند و با ایجاد تکفیری‌ها، منطقه را در این آتش سوزاندند که البته در روزهای پایانی این فضا به سر می بریم.

باقری تاکید کرد: در سوریه تلاش‌شان سرنگونی بشار اسد به جرم حمایت از جبهه مقاومت بود که داعش را برای کار به وجود آوردند اما امروز سرزمین سوریه عمدتا پاکسازی شده است و منطقه کوچکی تحت حمایت رژیم صهیونیستی در اختیار داعش قرار دارد که به موقع مورد حمله قرار خواهد گرفت و آزاد می شود و امروز همه جهان حتی آمریکا ادامه حکومت بشار اسد را پذیرفته‌اند.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح افزود: به لطف الهی جبهه اسرائیل و صهیونیست‌ها ذلیل شدند و اقدامات‌شان انفعالی است و نتیجه عکس می دهد و تصمیمات نامناسبی می‌گیرند که آسیب آن را خواهند دید.

این منطقه نیاز به قدرت‌های بزرگ ندارد

باقری با بیان اینکه دشمن ما دست بسته و عاجز نمی‌ماند و درصدد است در جایی از منطقه کاری را شروع کند، گفت: ما باید هشیاری مان را حفظ کنیم. این منطقه نیاز به قدرت‌های بزرگ ندارد.  جمهوری اسلامی آنقدر بزرگوار است که کشورهای خطاکار منطقه را ببخشد.

وی افزود: رژیم صهیونیستی ریشه مشکلات منطقه است و مسلمانان منطقه این غده سرطانی را تحمل نمی کنند و راه حل مشکلات منطقه احترام به نظرات کشورها است و مردم سرزمین‌هاست که باید درباره نحوه حکومت و حاکمان‌شان، تصمیم بگیرند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه مرزهای موجود در منطقه باید محترم شمرده شود، ادامه داد: اگر کردها حرفی با حکومت‌شان دارند و یا همسایه‌ها با هم اختلاف دارند باید با گفت‌وگو مشکل خود را حل کنند و به جنگ و درگیری کشیده نشود.

موقعیت کشور ما ایجاب می کند وضعیت دیگری داشته باشیم

باقری تصریح کرد: موقعیت کشور ما ایجاب می کند وضعیت دیگری داشته باشیم. ما در مهم ترین نقطه جهان قرار گرفتیم و هر حادثه ای بر ما تاثیرگذار است و باید توان دفاع از خود را داشته باشیم. تنها راه بقای ما قدرت و عزت ایران است.

به گزارش سروش، باقری در پایان اظهار کرد: قدرت دفاعی ما باید در حدی باشد که از خودمان دفاع کنیم. اگر مردم از حکومت جدا شوند جمهوری اسلامی معنا ندارد. در بعد دفاع باید خود اتکا باشیم و هوشیاری و غافلگیر نشدن مسئله مهمی است که در تدوین راهبردها باید به آن توجه کنیم.

انتهای پیام///

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه