کد خبر:8151
پ
محسنی

تخصیص ردیف جداگانه برای امور مناسب سازی بهزیستی

تخصیص بودجه بهزیستی نسبت به سال ۹۶ بیشر شده است و افزایش  ۹٫۲ درصدی دارد.

تخصیص بودجه بهزیستی نسبت به سال ۹۶ بیشتر شده است و افزایش  ۹٫۲ درصدی دارد.

 

 

به گزارش سروش، رئیس سازمان بهزیستی کشور از افزایش ۹٫۲ درصدی بودجه بهزیستی نسبت به قانون بودجه ۹۶ خبر داد و گفت: دو هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان در بودجه ۹۷ برای این سازمان در نظر گرفته شد.

 

امر پیشگیری مورد توجه سازمان بهزیستی است

انوشیروان محسنی بندپی گفت: در این بودجه به امر پیشگیری توجه خاصی شده است که البته اقدامات پیشگیرانه مورد توجه سازمان بهزیستی نیز هست. بودجه های مربوط به اقدامات پیشگیرانه در سازمان بهزیستی ، ۲۵ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

 

اقدامات سازمان بهزیستی کشور

وی خاطرنشان کرد: سال ۹۷، فعالیت جدیدی به اقدامات سازمان بهزیستی کشور افزوده شده و آن اجرای اجباری غربالگری ژنتیک برای زوج ها طبق قانون برنامه ششم توسعه است تا از معلول زایی زوج ها جلوگیری شود.

 

ارزیابی امور مناسب سازی دستگاه های دولتی

رئیس سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: نظارت بر مناسب سازی برعهده سازمان بهزیستی گذاشته شده است بنابراین ردیف جدید بودجه ای برای رصد کردن و ارزیابی امور مناسب سازی دستگاه های دولتی و معابر اختصاص یافته است.

 

 

محسنی بندپی با اشاره به تبصره ۱۴ قانون بودجه افزود: براساس آن دولت از محل اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها -که قرار است یارانه نقدی برخی افراد حذف شود- ، اعتباراتی برای کاهش فقر مطلق در کشور هزینه می شود.

 

 

وی اضافه کرد: این اعتبارات از این محل، پس از ارزیابی های لازم جهت پرداخت مستمری به افراد پشت نوبتی کمیته امداد و بهزیستی مستحق ، هزینه خواهد شد.

 

وی یادآور شد: در حال حاضر ۵۰ هزار نفر -که عمدتا سرپرست خانوار هستند- و ۱۵۰ هزار معلول پشت نوبت دریافت مستمری بهزیستی قرار دارند. 

 

به گزارش سروش، هفته جاری لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ به‌عنوان مهم‌ترین سند مالی دولت تقدیم مجلس شد که در مقایسه با بودجه‌های سنواتی گذشته تغییرات محسوسی دارد. یکی از این تغییرات مثبت نگاه جدید دولت به قانون هدفمندی یارانه ها و رفع فقر در کشور است.

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه