کد خبر:8204
پ
گووو
دبیرکل سازمان ملل:

پایبندی کامل ایران به توافق هسته‎ای

 دبیرکل سازمان ملل متحد در گزارش خود به شورای امنیت، از پایبندی کامل ایران به توافق هسته‎ای خبر داد.

 دبیرکل سازمان ملل متحد در گزارش خود به شورای امنیت، از پایبندی کامل ایران به توافق هسته‎ای خبر داد.

به گزارش سروش، به گزارش تارنمای ‘لاناسیون’ به نقل از خبرگزاری فرانسه، آنتونیو گوترش در گزارشی به شورای امنیت سازمان ملل تایید کرد که ایران به طور کامل به توافق هسته ای وفادار بوده و به آن احترام می گذارد.

وی این سند را که بر پایبندی ایران به توافق هسته‎ای تاکید داشته، روز دوشنبه در اختیار خبرگزاری فرانسه قرار داده است و قرار است ۱۷ دسامبر(۲۷ آذر) توسط شورای امنیت مورد بحث قرار گیرد، عنوان کرد: توافق هسته ای بهترین راه برای تضمین ماهیت منحصرا صلح آمیز برنامه هسته ای ایران است.

این مقام ارشد سازمان ملل تصریح کرد: امتناع اخیر رئیس جمهوری آمریکا در عدم تایید پایبندی ایران به تعهداتش در قبال توافق هسته ای متاسفانه شک و شبهات و بلاتکلیفی در مورد آینده این توافق میان ایران با کشورهای ۱+۵ ایجاد کرده است.

با این حال گوترش افزود: تاکنون نسبت به پایبندی امریکا به توافق هسته ای اطمینان دارم.

خبرگزاری فرانسه دراین گزارش تصریح کرد: این اظهارات گوترش در حالی مطرح شده که دونالد ترامپ تصمیم گیری در مورد اعلام پایبندی ایران به توافق هسته ای را به کنگره آمریکا واگذار کرده است.

به گزارش سروش،پایبندی ایران به توافق هسته ای از سوی آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز چندین بار تایید شده و ترامپ نیز قبلا پایبندی ایران به این توافق را تایید کرده بود.

انتهای پیام///

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه