اخبار برگزیده

کد خبر:8313
پ
یوسفی

بودجه سلامت در سال ۹۷ افزایش پیدا می کند.

بودجه سلامت در کمیسیون بهداشت و‌ درمان در حال بررسی است و در صحن علنی نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت. 

بودجه سلامت در کمیسیون بهداشت و‌ درمان در حال بررسی است و در صحن علنی نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت. 

 

به گزارش سروش، نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان با اشاره به افزایش بودجه پیشنهادی سلامت در سال ۹۷ گفت: اقتصاد سلامت جز مهمی در سیاستگذاری‌ها است و دولت و مجلس در این زمینه از نظرات نخبگان استقبال می‌کند.

 

 

دکتر همایون یوسفی در حاشیه کنگره آکادمی اقتصاد سلامت در جمع خبرنگاران گفت: اگر منابع حوزه سلامت مدیریت نشود، ارتقاء سلامت ایجاد نخواهد شد. 

 

وی افزود: البته اقتصاد سلامت به معنای صرفه‌جویی نیست، بلکه به معنای مدیریت مصرف به دلیل منابع محدود است.  

 

یوسفی ادامه داد: اقتصاد سلامت باید جز مهمی در سیاستگذاری‌ها باشد و دولت و مجلس شورای اسلامی در این زمینه از نظرات نخبگان و‌ متخصصین این حوزه  استقبال می‌کند. 

 

بیمه ها نیاز به اصلاح ساختاری دارند

نایب رییس کمیسیون بهداشت و‌ درمان اظهار کرد: بیمه‌ها نیز جزئی از اقتصاد سلامت هستند و نیاز به اصلاح ساختاری دارند زیرا اگر این مشکل حل نشود، چالش‌ها در این زمینه خواهند ماند.  

 

ساختار بیمه‌ای را اصلاح کنیم

همچنین ادامه داد: اگر بخواهیم مشکلات را اصولی حل کنیم باید ساختار بیمه‌ای را اصلاح کنیم و این مسئله تابع ساختار اقتصادی است. 

 

بودجه در سال ۹۷ افزایش یافته

یوسفی درباره بودجه اختصاص یافته به حوزه سلامت در سال ۹۷ گفت: بودجه در سال ۹۷ افزایش یافته ‌و این مسائل در کمیسیون بهداشت و‌ درمان در حال بررسی بوده و در صحن علنی نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت. 

 

به گزارش سروش، وی در پایان افزود: ایجاد منابع پایدار برای حوزه سلامت از اهداف ماست و امیدواریم اقدامات لازم در این زمینه صورت گیرد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبر وان
ارسال دیدگاه