کد خبر:8376
پ
بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه

تدوین سناریو‌های مقابله با بدعهدی‌های امریکا

سخنگوی وزارت امور خارجه از تدوین سناریو‌های مقابله با بدعهدی‌های امریکا در قبال توافق هسته‌ای در هیئت عالی نظارت بر برجام خبر داد.

سخنگوی وزارت امور خارجه از تدوین سناریو‌های مقابله با بدعهدی‌های امریکا در قبال توافق هسته‌ای در هیئت عالی نظارت بر برجام خبر داد.

آمادگی ایران برای مقابله با بدعهدی‌های امریکا

به گزارش سروش، بهرام قاسمی با اشاره به پایان مهلت بررسی های برجام در کنگره امریکا گفت: جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با هر وضعیتی در قبال عملی نشدن تعهدات امریکا در برجام و ادامه کارشکنی ها و بدعهدی‌های امریکا در این زمینه آمادگی کامل دارد.

وی نحوه روند بررسی برجام در کنگره امریکا را از مسائل داخلی این کشور دانست و افزود: آن چه برای ما اهمیت دارد پایبندی دولت امریکا به برجام است که باید تعهداتش را بهنگام و در زمان لازم انجام دهد و از کارشکنی ها، تخطی ها و بدعهدی هایش دست بردارد.

قاسمی گفت: ما این موضوع را پیگیری می کنیم و آن چه اهمیت دارد ادای تعهدات دولت امریکاست. آن چه جمهوری اسلامی ایران، اتحادیه اروپا و دیگر کشورهای جهان و به ویژه دیگر شرکای حاضر در مذاکرات هسته ای از امریکا انتظار دارند اجرای تعهدات این کشور در چارچوب توافق هسته ای است.

 برنامه ها و سناریوهای متناسب با بدعهدی های آمریکا

وی درباره میزان آمادگی کشورمان به ویژه تدابیر هئیت عالی نظارت بر برجام برای مقابله با اقدام احتمالی امریکا در خروج از توافق هسته ای افزود: در صورت عملی نشدن تعهدات آمریکا و ادامه کارشکنی ها و بدعهدی های این کشور، برای هر وضعیتی آمادگی کاملی داریم و برنامه ها و سناریوهای متناسب را تدوین کرده ایم.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی گفت: این موضوع در هئیت عالی نظارت بر برجام بررسی و برنامه ها و سناریوهای لازم تدوین شده است که در زمان لازم و در صورت نیاز این هیات، موضوعات و مواضعش را به طور شفاف و علنی مطرح خواهد کرد و اقداماتی را که در قبال وضع نابهنجاری که از جانب امریکا ایجاد می شود اعلام می کند.
رئیس جمهور امریکا ۲۱ مهر در سخنانی رسماً از تأیید اعلام پایبندی کشورمان به توافق هسته‌ای سرباز زد و این کار را به عهده کنگره گذاشت تا در فرصتی دو ماهه درباره اعمال شدن یا نشدن تحریم‌های تعلیق‌شده ایران تصمیم‌گیری کند. این مهلت ۲۱ آذر پایان یافت.
به گزارش سروش، وزیر خارجه آمریکا دیروز بار دیگر با ادعای این که برجام نواقص و ایراداتی دارد که باید برطرف شوند گفت: واشنگتن در حال رایزنی با متحدان خود برای اجرای کامل توافق هسته‌ای با ایران است.

 

انتهای پیام///

منبع
شبکه خبر
ارسال دیدگاه