کد خبر:8300
پ
خانزادی

صنعت دفاعی دریایی کشور بومی شده است

فرمانده نیروی دریایی ارتش: امروز به جرات می توان گفت در حوزه صنعت دفاعی دریایی تمام تجهیزات مربوط به شناورهای سطحی و غیر سطحی کشور بومی شده است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، شامگاه سه شنبه در جمع خبرنگاران در نمایشگاه بین المللی صنایع دریایی و دریانوردی در جزیره کیش گفت: امروز به جرات می توان گفت در حوزه صنعت دفاعی دریایی تمام تجهیزات مربوط به شناورهای سطحی و غیر سطحی کشور بومی شده است.

بومی شدن صنعت دفاعی دریایی توسط جوانان و ظرفیت های ملی

به گزارش سروش، امیر دریادار حسین خانزادی افزود: جوانان این مملکت با استفاده از ظرفیت های ملی و دانشگاه ها و مراکز علمی این افتخار بزرگ را رقم زدند.

وی اظهار کرد: امروز می توانیم برای سایر ملت های جهان الهام بخش باشیم که با وجود تحریم ها و فشارهای همه جانبه به این اقتدار دست یافتیم.

وی اظهار کرد: هیچ قله و دانشی برای جوانان این مملکت وجود ندارد که نتوانند آن را فتح کنند.

خانزادی افزود: امروز منطقه های دریایی در دریاهای آزاد که در سال های گذشته درگیر دزدی دریایی بود از امنیت خوبی برخوردار است.
وی گفت: مناطق آبی تحت حاکمیت جمهوری اسلامی است و بدون استثنا، امنیت شبانه روزی برقرار است و به کشورهای منطقه کمک می کنیم.

اقیانوس هند، یکی از امن ترین مناطق دریایی جهان

وی تصریح کرد: هر جا نیاز بوده با دزدی دریایی به طور قاطع برخورد کردیم و امروز اقیانوس هند یکی از امن ترین مناطق دریایی جهان است.

نوزدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع دریایی و دریانوردی سه شنبه شب با حضور فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی در محل نمایشگاه های جزیره کیش گشایش یافت.

به گزارش سروش، بیش از ۱۰۰ شرکت داخلی به مدت ۳ روز در فضای ۷ هزار و ۵۰۰ متر مربع در این نمایشگاه شرکت کرده اند.

۶۰ شرکت نیز از کشورهایی همچون هلند، آلمان، نروژ، ایتالیا، ترکیه، چین، اسپانیا، فنلاند، آلمان، فرانسه، امارات، هند، مالزی، یونان، دانمارک و کره جنوبی در این نمایشگاه فناوری های نوین دریایی و دریانوردی کشور خود و مرتبط با موضوع نمایشگاه را ارائه کرده اند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه