اخبار برگزیده

کد خبر:8394
پ
مرتضوی

نامه سازمان تأمین اجتماعی به رئیس مجلس

نامه سازمان تأمین اجتماعی به رئس مجلس در خصوص بخش نخست پرونده سعید مرتضوی خبر داد.

نامه سازمان تأمین اجتماعی به رئس مجلس در خصوص بخش نخست پرونده سعید مرتضوی خبر داد.

 

به گزارش سروش، وکیل مدافع سازمان تأمین اجتماعی می‌گوید قرار است این سازمان در ارتباط با حکم تبرئه سعید مرتضوی به علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی نامه بنویسد.

تبرئه سعید مرتضوی از بخش نخست پرونده تأمین اجتماعی

مجتبی نظری درباره حکم تبرئه سعید مرتضوی از بخش نخست پرونده تأمین اجتماعی، درخواست اعاده دادرسی می‌کند یا خیر اظهار کرد: بر اساس مذاکرات و هماهنگی‌های صورت گرفته، نسبت به حکم صادره، درخواست اعاده دادرسی خواهیم کرد.

 

گزارش‌های کمیته تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی

این وکیل دادگستری افزود: همچنین با توجه به اینکه مبنای تشکیل این پرونده، گزارش‌های کمیته تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی است، قرار شده نامه‌ای به علی لاریجانی رییس مجلس نوشته شود تا ضمن تشریح روند این پرونده بتوانیم از اختیارات رئیس مجلس برای اعتراض به این حکم استفاده کنیم.

 

شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران

سعید مرتضوی در بخش نخست پرونده تأمین اجتماعی در شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران به‌ریاست قاضی کشکولی، به اتهام تصدی غیرقانونی پست سرپرستی تأمین اجتماعی به شش ماه حبس تعلیقی، تحصیل مال نامشروع، به شش ماه حبس تعزیری و رد مبلغ ۴۶ میلیون تومان حقوق دریافتی ایام سرپرستی محکوم شده بود.

 

 

به گزارش سروش، این حکم با اعتراض مرتضوی به شعبه ۲۲ دادگاه تجدیدنظر استان تهران ارسال شد که دادگاه تجدیدنظر، مرتضوی را از عناوین اتهامی یاد شده، تبرئه کرد. 

 

انتهای پیام///

منبع
تسنیم
ارسال دیدگاه