اخبار برگزیده

کد خبر:8761
پ
تئاتر

اولین فعالیت رسمی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

اولین فعالیت رسمی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از تئلتر شهر شروع شد.

اولین فعالیت رسمی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از تئلتر شهر شروع شد.

 

به گزارش سروش، سید محمد مجتبی حسینی، در اولین حضور رسمی خود در سمت معاون هنری وزارت ارشاد به همراه مهدی شفیعی مدیر کل هنرهای نمایشی از مجموعه تئاتر شهر بازدید کرد.

تئاتر شهر میزبان معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بود

سید محمد مجتبی حسینی تنها پس از یک روز از معارف‍ه‌اش به همراه مهدی شفیعی در روز چهارشنبه ۲۲ آذر ماه از بخش‌های مجموعه تئاتر شهر بازدید کرده است و در جریان فعالیت‌ها و عملکرد اصلی‌ترین مجموعه تئاتری کشور قرار گرفت. این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که اصولاً مدیران فرهنگی کشور در اولین اقدامات خود به شکل مشابهی تئاتر شهر را محل شروع کار خود قرار می‌دهند. با نگاهی به اخبار می‌توان دریافت که دو وزیر فرهنگ اخیر، صالحی امیری و سید عباس صالحی نیز تئاتر شهر را در اولویت حضور فرهنگی خود قرار دادند.

 

حضور حسینی در پشت صحنه تمامی اجراهای مجموعه تئاترشهر با کارگردانان و عوامل تئاتر

به گفته روابط عمومی تئاتر شهر معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضوردر پشت صحنه تمامی اجراهای مجموعه تئاترشهر با کارگردانان و عوامل تئاتر دیدار کرد و مدیرکل هنرهای نمایشی نیز توضیحاتی درخصوص ویژگی ها، امکانات و نیازمندی‌های هر یک از سالن‌های تئاتر این مجموعه بیان کرد.

 

اهمیت تعیین حریم تئاتر شهر

مجتبی حسینی در این بازدید از فعالیت سالن‌های نمایشی، فضاهای پیرامونی تئاتر شهر، نورپردازی محوطه، تعامل با شهرداری و نهادهای مرتبط همچون آتش نشانی و اورژانس و … آگاه شده است. نکته مهم در این بخش اهمیت تعیین حریم تئاتر شهر است که متأسفانه هنوز میسر نشده است و امید است به واسطه جشنواره تئاتر شهر و نزدیکی دولت و شهرداری تهران این آرزو محقق شود.

 

 

به گزارش سروش، مجتبی حسینی در سالن سایه به تماشای اجرای فرق آ وسط نشست و امید است همانند دیگر مدیران فرهنگی این فعالیت به اولین و آخرین حضور ختم نشود.

انتهای پیام///

منبع
تسنیم
ارسال دیدگاه