اخبار برگزیده

کد خبر:8769
پ
سیمای رهبر معظم انقلاب اسلامی

چرا تحلیل‌های رهبر معظم انقلاب همیشه درست از آب درمی‌آید؟

چرا تحلیل‌های رهبر معظم انقلاب همیشه درست از آب درمی‌آید؟ ایشان چگونه در جریان مسائل کشور قرار می‌گیرند؟

چرا تحلیل‌های رهبر معظم انقلاب همیشه درست از آب درمی‌آید؟ ایشان چگونه در جریان مسائل کشور قرار می‌گیرند؟

به گزارش سروش، کاملا روشن است وقتی شخصی می‌تواند وعده‌ی صادق و درست بدهد، حتما جدا از خصلت‌های فردی و ایمان‌ به وعده‌های الهی، از یک طرف بر امکانات و توانایی‌های مجموعه‌ی تحت امرش اشراف دارد و از طرف دیگر از توانمندی و وضعیت رقیبش اطلاع کافی دارد.

تحلیل درست مبتنی بر اشراف کامل است

هنوز ساعاتی از صحبت‌های رهبر معظم انقلاب در جمع نیروی دریایی (مهرماه ۹۴) نگذشته بود که رفتار سعودی‌ها در ماجرای کشتار مظلومانه‌ی منا تغییر کرد.

زیرا آن‌ها می‌دانستند تهدید به برخورد «سخت و خشن» که از سوی رهبر ایران صورت گرفته، یک تعارف نیست.

 

در ماجرای اقدام تروریستی داعش در مجلس نیز وقتی سخن از انتقام و سیلی محکم از سوی رهبر ایران صورت ‌گرفت؛ همگان منتظر اقدامی خیره‌کننده از سوی ایران علیه داعش بودند.

کنار چندین عملیات بزرگ و کوچک، شلیک ۶ موشک به مواضع تروریست‌ها در سوریه چنان سیلی بود که دوست به آن افتخار کرد و دشمن از آن مبهوت شد.

سؤال آن است که چرا دشمن از تهدید رهبر انقلاب رفتارش را تغییر داده و می‌دهد؟

جواب آن یک چیز است: آن‌ها تجربه کرده‌اند که اگر از سوی رهبر انقلاب حرفی زده می‌شود؛ آن حرف حتما عملی می‌شود. آن تهدید، آن وعده، “وعده‌ی صادق” است.

تحلیل درست، مبتنی بر اطلاعات دقیق و کافی است

هنوز اندکی از مذاکرات هسته‌ای با آمریکا نگذشته که رهبر معظم انقلاب در تحلیلی بیان کردند که به مذاکرات خوشبین نیستند چراکه طرف مقابل، بدعهد است و اهل خدعه. دوسال بعد از آن، همگان، حتی همان تیم مذاکره‌کننده که ابتدا خوشبین بودند هم از بدعهدی‌های مکرر آمریکا خبر ‌دادند.

 

در آغاز بحران سوریه هم که بسیاری از افراد ناامید از عاقبت آن بودند، رهبر انقلاب، تحلیل دیگری داشت.

سیدحسن نصرالله، تحلیل رهبر انقلاب درباره‌ی آن ماجرا را چنین روایت می‌کند: “همه به این نتیجه رسیده بودند که دولت سوریه بعد از دو یا سه ماه ساقط خواهد شد.

اما آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند که باید تلاش کنیم تا اسد در این جنگ پیروز شود و پیروز خواهد شد. ” و امروز سرانجام و عاقبت آن تحلیل را می‌بینیم. محور مقاومت پیروزی علیه داعش را جشن می‌گیرد.

 

راست گفته‌اند که تحلیل درست، “خبر آینده” است. یک تحلیل درست با “جمع‌آوری اطلاعات” و “پردازش دقیق” آن‌ها از آینده خبر می‌دهد. چنین امری محقق نمی‌شود مگر آنکه تحلیل‌گر، از اخبار درست و آگاهی کافی برخوردار باشد.

تحلیل درست، مبتنی بر گزارش‌های میدانی و عینی است

به گزارش سروش، به دو مورد فوق، باید مورد دیگری را هم اضافه کرد که برای رسیدن به تحلیل درست، باید در میدان بود و از نزدیک، مشکلات را لمس کرد. یک مسئول اجازه نمی‌دهد فاصله و رابطه‌اش با مردم کم بشود.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
تسنیم
ارسال دیدگاه