اخبار برگزیده

کد خبر:8602
پ
پیشرفت

یازدهمین کنگره پیشگامان الگوی اسلامی- ایرانی پیشرفت برگزار شد

یازدهمین کنگره پیشگامان پیشرفت با حضور دانشجویان طالب پیشرفت در مرکز همایش های دانشگاه شهید بهشتی با سخنرانی دبیر کنگره آغاز به کار کرد.

یازدهمین کنگره پیشگامان پیشرفت با حضور دانشجویان طالب پیشرفت در مرکز همایش های دانشگاه شهید بهشتی با سخنرانی دبیر کنگره آغاز به کار کرد.

به گزارش سروش، یازدهمین کنگره پیشگامان الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت با هدف تلاش برای مشارکت حداکثری دانشجویان و جوانان فعال در اندیشه‌ورزی درباره الگوی پیشرفت کشور آغاز شد.

اهداف برگزاری کنگره پیشگامان پیشرفت

دبیر کنگره پیشگامان پیشرفت با اشاره به اهداف برگزاری این همایش گفت: تلاش برای مشارکت حداکثری دانشجویان و جوانان فعال در اندیشه‌ورزی درباره الگوی پیشرفت کشور و فرآیند تدوین و تحقق آن، هدف برگزاری این همایش است.همچنین ظرفیت‌سازی برای مطالبه و اجرای الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت توسط نسل آینده‌ساز جامعه و کمک به همگانی کردن و ترویج گفتمان پیشرفت در بین جوانان و دانشجویان از برنامه‌های دیگر این همایش است.

 دکتر اکبر زاده تاکید کرد: فعال‌سازی ظرفیت‌های بالقوه جوانان و دانشجویان کشور و دعوت از آنان برای تولید آثار علمی و هنری با موضوع پیشرفت، جهت‌دهی به تولیدات و آثار علمی و هنری دانشجویان و جوانان کشور در زمینه پیشرفت و ارزیابی و ارتقای مداوم آن‌ها موضوعاتی است که در این همایش پیگیری می‌شود.

وی همچنین گفت: ظرفیت ها، چالش‌ها و افق آینده از محورهای این رویداد است.

در این کنگره سیده فاطمه امامی دانشجوی مقطع دکترای رشته جغرافیا و برنامه ریزی روستایی دانشگاه تهران به بررسی موضوع توزیع جغرافیایی پیشرفت و راهکارهای پیشرفت متوازن پرداخت.

توجه ویژه به مسئله انرژی های تجدید پذیر

در ادامه محمدرضا مهدیان دانشجوی دوره دکترای نفت نیز اعلام کرد: از مهمترین موضوعات و چالش های حال حاضر جهان و ایران موضوع انرژی است و توجه ویژه به مسئله انرژی های تجدید پذیر راه حل برون رفت از مسائل مربوط به انرژی است.

سید محمد حسینی (دانش آموخته سطح ۳ حوزه علمیه قم) نیز در سخنان خود به چالش های پیش روی کشور در زمینه پیشرفت پرداخته و راهکارهایی در این رابطه را پیشنهاد داد.
برنامه کنگره با ارائه گزارش علی آقاجانی مسئول حلقه های فکری جوانان، درباره این حلقه ها در مرکز الگوی اسلامی پیشرفت ادامه پیدا کرد و سپس کلیپ کوتاهی از کنگره به نمایش گذاشته شد.

همچنین در حاشیه یازدهمین کنگره ایرانی اسلامی پیشرفت، ۴۲ مقاله منتخب از سوی دانشجویان و پژوهشگران دانشگاه های مختلف کشور به صورت جداگانه ارائه می شود. در این بخش مقالاتی با موضوع ظرفیت های پیشرفت ایران درتالار ابوریحان بیرونی، مقالات با موضوع چالش ها و موانع پیشرفت ایران در تالار علامه طباطبائی و مقالات مرتبط با افق های پیشرفت ایران در تالار خوارزمی ارائه خواهند شد.

ارائه ۴۲ پایان نامه منتخب با موضوعات مرتبط با پیشرفت

از دیگر برنامه های این کنگره، ارائه ۴۲ پایان نامه منتخب با موضوعات مرتبط با پیشرفت است که طی آن بحث پیشرفت و حوزه های مختلف آن در ارتباط با ایران از جنبه های مختلف مورد نقد و بررسی قرار می گیرد.

قابل ذکر است، در مجموع ۱۱۱۵ اثرشامل ۷۱۷ مقاله علمی، ۱۱۵ پایان‌نامه کارشناسی ارشد، ۹۵ اثر تصویری، وب‌ نویسی و شبکه‌های اجتماعی، ۱۶۸ اثر در ادبیات پیشرفت و ۲۰ مورد فعالیت‌های مستمر دانشجویی در حوزه پیشرفت در یازدهمین کنگره پیشرفت مورد داوری قرار گرفتند که آثار برگزیده از سوی دبیرخانه کنگره ارائه شدند.

به گزارش سروش، یازدهمین کنگره پیشگامان پیشرفت به میزبانی دانشگاه شهید بهشتی و به همت مرکز الگوی اسلامی پیشرفت امروز (۲۳ آذرماه) در محل همایش های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی و با حضور اساتید دانشگاه، پژوهشگران و دانشجویان آغاز بکار کرد.

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه