اخبار برگزیده

کد خبر:8831
پ
U.S. Ambassador to the United Nations Nikki Haley speaks about the Iran nuclear deal at the American Enterprise Institute in Washington
سفیر آمریکا در سازمان ملل:

قصد داریم برای مقابله با رفتار ایران یک ائتلاف بین‌المللی ایجاد کنیم

سفیر آمریکا در سازمان ملل در ادامه ی اظهارات ضد ایرانی خود اعلام کرد که وزیر دفاع این کشور در آینده ی نزدیک از اقدامات جدید برای مقابله با اقدامات خصمانه ایران خبر می دهد.

سفیر آمریکا در سازمان ملل در ادامه ی اظهارات ضد ایرانی خود اعلام کرد که وزیر دفاع این کشور در آینده ی نزدیک از اقدامات جدید برای مقابله با رفتار ایران خبر می دهد.

به گزارش سروش، نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل روز پنج شنبه گفت: تمرکز ما فقط بر روی برنامه هسته‌ای ایران نیست بلکه برنامه های موشکی ایران نیز در دستور کار ما قرار دارد.ما هیچ بهبودی در رفتار ایران مشاهده نمی‌کنیم بلکه حمایت این کشور از تروریستها همچنان ادامه دارد. هیچ گروه تروریستی در خاورمیانه نیست که ایران با آن همکاری نکند.

سفیر آمریکا در سازمان ملل  مدعی شد: رفتار ایران در خاورمیانه روز به روز بدتر می‌شود و بر درگیری‌های منطقه دامن می‌زند.

نیکی هیلی مدعی شد: نشانه‌های ایران بر روی موشک‌هایی که انصارالله پرتاب می‌کند پیدا است. موشکی که انصارالله به سمت سعودی پرتاب کرد ساخت ایران بوده است. بر آن هستیم ماهیت نظام ایران را افشا کرده و بر ضرورت مقابله با تهدیدهایی که ایران ایجاد کرده تاکید کنیم.

به گزارش سروش، مقامات کشورمان ادعای بی‌اساس  هرگونه همکاری با حوثی‌های یمن را در حمله موشکی به فرودگاه ریاض رد کرده‌اند.

وی گفت: وزیر دفاع آمریکا در آینده‌ای نزدیک از اقدامات جدید علیه ایران به علت رفتارهای خصمانه این کشور خبر خواهد داد.

ایجاد ائتلاف بین المللی برای مقابله رفتار ایران

وی گفت: قصد داریم برای مقابله با رفتار ایران یک ائتلاف بین‌المللی ایجاد کنیم. تحرک علیه ایران از شورای امنیت شروع می‌شود و این تحرک توسعه می‌یابد به گونه‌ای که تمامی جامعه جهانی را در بر بگیرد.

بحرانی که با ایران وجود دارد تنها به توافق هسته‌ای مربوط نمی‌شود بلکه به تهدیدهای که ایران ایجاد کرده نیز مرتبط است.

به گزارش سروش، وی در پایان افزود: شرکای ما قانع شده‌اند که ترامپ حق داشته توافق هسته‌ای را تایید نکند.

انتهای پیام///

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه