کد خبر:8847
پ
۲۶۶۳۴۸۲
وزیر امور خارجه:

مباشرت آمریکا در جنایات جنگی در یمن قابل پوشاندن نیست

وزیر امور خارجه: هیچ‌گونه بازی با حقایق و مستندات (حقایق جایگزین و مستندات جایگزین) هم نمی‌تواند مباشرت ایالات متحده در جنایات جنگی را بپوشاند.

ظریف در خصوص فرافکنی و نقش آمریکایی‌ها در بحران یمن گفت: هیچ‌گونه بازی با حقایق و مستندات (حقایق جایگزین و مستندات جایگزین) هم نمی‌تواند مباشرت ایالات متحده در جنایات جنگی را بپوشاند.

توئیت وزیر امور خارجه در مورد یمن

به گزارش سروش، وزیر امور خارجه کشورمان در توییتی نوشت: در حالی‌که ایران از روز اول آغاز بحران در یمن همواره خواستار آتش بس و ارسال کمک و آغاز گفت‌وگو بوده، ایالات متحده به متحدانش اسلحه فروخت تا به کشتار غیرنظامیان یمنی بپردازند و قحطی را بر آنان تحمیل کنند.

توئیت ظریف در پاسخ به نماینده آمریکا در سازمان ملل انتشار داده شده است.

نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل در اظهاراتی علیه ایران گفت: پشت سر من تسلیحاتی را می بینید که از حمله های حوثی های یمن به عربستان به دست آمده است.  نحوه طراحی این موشک فقط به موشک های ساخت ایران شبیه است و در پایگاه شهید باقری ایران ساخته شده است.

وی با تکرار اتهامات بی اساس، بار دیگرایران را متهم به نقض قطعنامه شورای امنیت کرد وگفت: رفتار ایران هر روز در حال بدتر شدن است و برجام رفتار ایران را اصلاح نکرده است.

یمن

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه