کد خبر:8883
پ
منصور
نماینده دائم فلسطین در سازمان ملل اعلام کرد:

احتمال تشکیل جلسه شورای امنیت در خصوص قدس

نماینده دائم فلسطین در سازمان ملل، از احتمال تشکیل جلسه شورای امنیت، با محوریت بررسی پیش‌نویس قطعنامه‌ای در خصوص به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی خبر داد.

نماینده دائم فلسطین در سازمان ملل، از احتمال تشکیل جلسه شورای امنیت، با محوریت بررسی پیش‌نویس قطعنامه‌ای در خصوص به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی خبر داد.

به گزارش سروش، به نقل از سایت شبکه روسیاالیوم، ریاض منصور، نماینده دائم فلسطین در سازمان ملل شب گذشته در کنفرانس خبری در خصوص تشکیل این جلسه  اظهار داشت، پیش‌بینی می‌شود که پیش‌نویس قطعنامه اواخر شب گذشته با جوهر آبی تدوین شد و تنظیم پیش‌نویس قطعنامه با جوهر آبی به این معناست که می‌توان به این پیش‌نویس بعد از گذشت ۲۴ ساعت از آن رای داد.

نماینده فلسطین مضمون تشکیل جلسه پیرامون این پیش‌نویس را مشخص نکرد اما افزود: رایزنی‌ها درباره چارچوب نهایی پیش‌نویس قطعنامه همچنان ادامه دارد.

پیشتر منابع دیپلماتیک پیش‌بینی کرده‌ بودند که کشورهای عربی روز دوشنبه ‌پیش‌نویس قطعنامه‌ای را علیه تصمیم ترامپ درباره به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی مطرح کنند.

یکی از این منابع به خبرگزاری تاس روسیه گفت:

تشکیل جلسه پیرامون قدس و پیش‌نویس قطعنامه‌ای که بین اعضای شورای امنیت توزیع شده تثبیت اصول حل و فصل درگیری‌های رژیم صهیونیستی و فلسطین است و در آن آمده که وضعیت شهر قدس باید در جریان مذاکرات مستقیم دو طرف تعیین شود.

به موجب این سند که بخش‌هایی از آن به دست خبرگزاری تاس رسیده، هر گونه تصمیم‌گیری و تدابیری که ماهیت قدس، وضعیت حقوقی و بافت جمعیتی آن را تغییر دهد غیرقانونی و باطل است و باید لغو شود.

در ششم دسامبر دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا رسما قدس (بخش شرقی و غربی آن) را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت شناخت و دستور انتقال سفارت کشورش به این شهر را صادر کرد.

به گزارش سروش، در واکنش به این تصمیم آمریکا، تظاهرات کشورهای عربی و اسلامی و کشورهای غربی همچنان ادامه دارد و تمامی کشورها نسبت به این مساله ابراز نگرانی کرده‌اند.

انتهای پیام///

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه