کد خبر:10557
پ
کارت

بهره‌مندی مردم اردبیل از سیستم سیار کارت هوشمند ملی

به مناسبت سوم دی ماه و با هدف ارائه خدمات در تمام نقاط استان، کارشناسان سیستم سیار کارت هوشمند در روستاهای استان اردبیل حضور یافتند.

به مناسبت سوم دی ماه و با هدف ارائه خدمات در تمام نقاط استان، کارشناسان سیستم سیار کارت هوشمند در روستاهای استان اردبیل حضور یافتند.

به گزارش سروش، به نقل از روستانیوز، اسد حسن‌زاده در آستانه روز ملی ثبت احوال در جلسه شورای هماهنگی ثبت احوال استان اردبیل اظهار کرد: به مناسبت سوم دی ماه و با هدف ارائه خدمات در تمام نقاط استان کارشناسان سیستم سیار کارت هوشمند در  روستاهای استان اردبیل حضور یافتند تا مردم این مناطق نیز از این خدمات بهره‌مند شوند.

به گزارش مدیر کل ثبت احوال استان اردبیل از آغاز به‌کار سیستم سیار صدور کارت هوشمند در روستاهای استان اردبیل خبر داد. وی خاطرنشان کرد: تمام مردم استان به نحوی برای اخذ خدمات به ثبت احوال مراجعه می‌کنند و در اکثر شهرها و بخش‌ها، ادارات و یا دفاتر پیشخوان شهری و روستایی مستقر بوده و در صدور کارت ملی هوشمند به هموطنان ارائه خدمات می‌کنند.

راه‌اندازی سیستم سیار

مدیر کل ثبت احوال استان اردبیل اضافه کرد: تعدادی از روستاهای ما به خدمات ما دسترسی ندارند در این راستا سیستم سیار با هماهنگی قبلی در روستاهای مختلف حضور و خدمات کارت هوشمند ملی را ارائه خواهند کرد. حسن‌زاده افزود: با همت رئیس اداره ثبت احوال نمین و همکاران معاونت انفورماتیک در روستای‌های این شهرستان ثبت‌نام و تکمیل فرم‌های دریافت کارت هوشمند ملی برای اهالی انجام می‌شود. وی تصریح کرد: مهلت اعتبار کارت‌های قدیمی فقط برای امسال بوده و برای این‌که مردم در سال آینده برای اخذ خدمات مختلف دچار مشکل نشوند انتظار داریم با مراجعه به دفاتر پیشخوان و پست سراسر استان نسبت به کارت ملی خود اقدام کنند.

فعالیت‌های مهم ثبت احوال

مدیر کل ثبت احوال استان اردبیل به فعالیت‌های مهم ثبت احوال در زمینه ثبت وقایع حیاتی، کارت ملی هوشمند و خدمات متنوع دیگر اشاره کرد و گفت: در گرامیداشت هفته ثبت احوال سعی خواهیم کرد تا برنامه‌های متنوعی را به هموطنان ارائه کنیم. حسن زاده سیاست‌های جمعیتی ابلاغ شده توسط مقام معظم رهبری را بسیار مهم دانست و اذعان کرد: وقوع ولادت در سطح استان روبه افزایش است اما ضروری است تمام دستگاه‌ها و مسئولان در راستای افزایش جمعیت اقدامات لازم را انجام دهند تا به نرخ جایگزین و مطلوب برسیم.

دبیر شورای هماهنگی ثبت احوال استان اردبیل وظایف ثبت احوال را در زمینه مسائل هویتی، ثبت وقایع حیاتی، شناسنامه مکانیزه و کارت ملی هوشمند را مهم ارزیابی کرد و افزود: در فرهنگ نام‌گزینی حرکت بسیار خوبی انجام شده و ۷۰ درصد نام‌های انتخاب شده خانواده‌ها برای نوزادان برگرفته از نام‌های ائمه اطهار (ع) است.

به گزارش سروش، به نقل از روستانیوز، حسن‌زاده در پایان خاطرنشان کرد: تاکنون ۶۰ درصد واجدین شرایط استان کارت ملی هوشمند دریافت کرده‌اند که در مهلت باقی‌مانده تا پایان امسال هموطنان نسبت به دریافت کارت ملی هوشمند خود اقدام کنند.

 

انتهای پیام///

منبع
روستا
ارسال دیدگاه