کد خبر:10723
پ
کهک
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد

توزیع نیروی برق در روستاهای کهگیلویه و بویر احمد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد از تامین برق روستاهای صعب العبور استان از محل انرژی‌های نو، خبر داد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد از تامین برق روستاهای صعب العبور استان از محل انرژی‌های نو، خبر داد.

به گزارش سروش، “داود راهزادی” در خصوص توزیع برق اظهار کرد: روستاهای دور از شبکه، صعب العبور و پراکنده استان از انرژی‎های نو استفاده خواهند کرد که تاکنون ۷۰ پنل خورشیدی در روستاهای سخت گذر و مناطق محروم استان نصب شده است.

وی بیان کرد: این شرکت بیش از ۹۰ میلیارد تومان مطالبات مشترکین برق کهگیلویه و بویراحمد دارد که کمتر از ۳۰ درصد خانگی و تجاری و مابقی از ادارات، صنعت و کشاورزی است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد:

کلیه روستاهای بالای ۱۰ خانوار استان که تا قبل از سرشماری سال ۹۵ دارای کد روستایی بودند، از نعمت برق برخوردار هستند. باتوجه به برنامه ریزی‎های انجام شده سالانه روستاهای دارای کد روستایی باشند و استعلام‎های لازم را داشته باشند از نعمت برق برخوردار می‎شوند.

وی در خصوص برق‎دار کردن گلزارهای شهدا در سطح استان ادامه داد: روشنایی گلزار شهدای استان که در کنار شبکه برق باشند را تامین می‎کنیم.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد در زمینه کاهش تلفات انرژی در استان عنوان کرد: در پایان سال ۹۲ کاهش تلفات انرژی در استان ۲۴درصد بود که با تدابیر صورت گرفته و اقدامات انجام شده این میزان در سال گذشته به کمتر از ۱۴ درصد رسیده است .

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد در پایان بیان کرد:

بیش از ۸۴ درصد انشعابات برق استان کهگیلویه و بویراحمد خانگی است که بیشتر در روستاها است و این امر کار ما را سخت کرده است.
به گزارش سروش، کهگیلویه و بویراحمد یکی از استان‌های کشور ایران است. مرکز آن شهر یاسوج است و با مساحتی حدود ۱۶هزار و ۲۴۹ کیلومتر مربع، سرزمینی مرتفع و کوهستانی است.  

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 − دوازده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول