کد خبر:13393
پ
۱۱رئیس دامپزشکی کشور
رئیس سازمان دامپزشکی کشور:

سازمان دامپزشکی کشور در دوران تحریم، عملکرد قابل قبولی داشته است

سازمان دامپزشکی کشور با تکیه بر اقتصاد مقاومتی، عملکرد قابل قبولی در دوران تحریم‌ها داشته و هم‌اکنون ۹۵ درصد واکسن‌های حوزه دام، ۳۵ تا ۴۵ درصد واکسن‌های حوزه طیور و ۹۵ درصد داروهای حوزه دامپزشکی، به دست متخصصان داخلی تولید می‌شود.

سازمان دامپزشکی کشور با تکیه بر اقتصاد مقاومتی، عملکرد قابل قبولی در دوران تحریم‌ها داشته و هم‌اکنون ۹۵ درصد واکسن‌های حوزه دام، ۳۵ تا ۴۵ درصد واکسن‌های حوزه طیور و ۹۵ درصد داروهای حوزه دامپزشکی، به دست متخصصان داخلی تولید می‌شود

 

*** سازمان دامپزشکی کشور و اقتصاد مقاومتی

 

به گزارش سروش، به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، رئیس سازمان دامپزشکی کشور در ادامه با اشاره به اینکه امنیت غذایی به معنای اقتصاد مقاومتی است، تاکید کرد:

ماهیت کار سازمان دامپزشکی، اقتصاد مقاومتی است، زیرا این سازمان، پاسداری از یکصد و سی و چهار هزار میلیارد تومان اموال مردم همچون دام و طیور، آبزیان، زنبور عسل و کرم ابریشم، را بر عهده دارد که باید به آن ها خدمات قابل قبول را ارائه دهد.

 

*** عملکرد سازمان دامپزشکی کشور در دوران تحریم

 

رفیعی پور با تاکید بر اینکه سازمان دامپزشکی وظیفه حساسی را بر عهده دارد، گفت:

دشمنان به طرق مختلف و با جنگ سخت و نرم، تلاش دارند به ما ضربه بزنند و یکی از روش‌هایی که آنها پیگیری می‌کنند، وارد کردن آلودگی و بیماری به غذای مردم است که در این خصوص، سازمان دامپزشکی کشور کاملا هوشیار است و به خوبی به وظایف خود عمل ‌می‌کند.

وی در خصوص اقدامات دشمنان این مرز و بوم از طرق مختلف از جمله تحریم‌ها، نیز پاسخ داد:

در کشور ایران در حوزه دامپزشکی، دانشمندان بزرگی وجود دارد که توانسته‌اند اقدامات چشم گیری را در دوران تحریم انجام دهند و از این طریق تهدیدها و نقشه‌های دشمنان را خنثی کنند.

 

*** خودکفایی نسبی کشور در حوزه تولید واکسن

 

رئیس سازمان دامپزشکی در خصوص توانمندی‌های کشور در حوزه واکسن، گفت:

در حال حاضر ۹۵ درصد واکسن‌های مورد نیاز کشور در حوزه دام، ۳۵ تا ۴۵ درصد واکسن‌های مورد نیاز کشور در حوزه طیور و ۹۵ درصد داروهای مورد نیاز کشور در حوزه دامپزشکی در داخل کشور و به دست متخصصان داخلی تولید می‌شود.

وی در ادامه تصریح کرد: بخشی از مواد اولیه مورد نیاز برای تولید دارو و واکسن‌ها وارداتی هستند که البته در این حوزه با مشکل چندانی مواجه نبوده‌ایم و مشکل اصلی ما در بخش تجهیزات بوده که این موضوع نیز با تلاش دانشمندان ایرانی رفع شده است.

 

*** بودجه سازمان دامپزشکی در لایحه بودجه ۹۷

 

رفیعی پور در خصوص بودجه سازمان دامپزشکی کشور در لایحه بودجه ۹۷ گفت:

با توجه به اینکه یکی از وظایف اصلی این سازمان حوزه مهم، پیشگیری است، بودجه این سازمان نسبت به سال گذشته کاهش نیافته است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: سازمان دامپزشکی از مجلس درخواست کرده، تا دو درصد از طرح هدفمندی که مبلغی حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیارد تومان می‌شود، برای امر پیشگیری به سازمان دامپزشکی کشور اختصاص یابد.

 

*** مدیران، ارتباط خود را با اصحاب رسانه افزایش دهند

 

رفیعی پور، افزایش دسترسی اصحاب‌رسانه به مدیران و نظارت مستقیم مسئولان را دو ابزار مهم  موفقیت دانست و گفت:

مدیران باید ارتباط خود را با اصحاب رسانه افزایش دهند و نظارت بیشتری در جغرافیای تمام سرزمین خود داشته باشند.

 

*** دامداری‌ها و کشتارگاه‌های فعال در کشور

 

به گزارش خبرگزاری سروش، به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، رئیس سازمان دامپزشکی کشور در پایان گفتگو با خبرنگاران، در خصوص تعداد دامداری‌ها و کشتارگاه‌های فعال در سراسر کشور، گفت:

تعداد دامداری‌های فعال در سطح کشور ۷۵ هزار واحد، تعداد کشتارگاه‌ها ۶۵۶ واحد و در حوزه پرندگان حدود ۲۴ هزار واحد در حال بهره برداری است.

رفیعی پور همچنین افزود: بیش از ۹ هزار و ۲۴۴ شناور و بیش از هزار و ۶۶۰ سردخانه نگه‌داری شیر، عسل، تخم مرغ و گوشت در کشور فعال است.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + پنج =

کلید مقابل را فعال کنید