کد خبر:15807
پ
۴

بازیافت ۱۵۵ هزار لیتر نفتکوره از لجن‌های دپو شده در استان مرکزی

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه استان مرکزی، از بازیافت ۱۵۵ هزار لیتر نفتکوره از لجن های دپو شده در حوضچه های نگهداشت لجن خبر داد.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه استان مرکزی، از بازیافت ۱۵۵ هزار لیتر نفتکوره از لجن های دپو شده در حوضچه های نگهداشت لجن خبر داد و گفت : این مقدار مواد نفتی بازیافت شده با نظارت و همکاری واحدهای کنترل کیفیت و مهندسی انبارنفت پس از کنترل و اخذ آزمایشات لازم به مخازن ذخیره نفتکوره منتقل شده است.

به گزارش سروش، به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه استان مرکزی، عبدالله گیتی منش گفت: این بازیافت در راستای بهره وری و اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و نیز پایبندی و رعایت اصول و موضوعات زیست محیطی به همت یکی از پژوهشگران منطقه ( علی چنانی ) انجام شده است.

بازیافت ۱۵۵ هزار لیتر فرآورده نفتکوره

گیتی منش اعلام کرد : این پژوهشگر موفق که به عنوان مسئول واحد بهداشت و محیط زیست منطقه نیز فعالیت دارد، با استفاده از روش غربالگری، شکست گرانروی مواد نفتی ویسکوز، کاهش کشش سطحی و چگالی نسبی مواد به دام افتاده در میان لجن های نفتی دپو شده موفق به بازیافت ۱۵۵ هزار لیتر فرآورده نفتکوره شد.

مدیر منطقه در ادامه ضمن تقدیر و تشکر از طرح ارائه شده به اقدامات گذشته اشاره کرد و گفت : در تیرماه سال ۹۲ نیز مقدار ۲۲ هزار و ۵۰۰ لیترفرآورده نفتگاز از لجن های حاصل از لایروبی مخزن ۷۰۳ این منطقه با استفاده از روش ثقلی و دوفازی بازیافت شده که حائز اهمیت است.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد با اینگونه اقدامات می توان از هدر روی مقدار زیادی از فرآورده های نفتی مخلوط با لجن در بسیاری از انبارهای نفت جلوگیری کرد.

به گزارش سروش، وی در پایان ابراز امیدواری کرد: ضمن قدر نهادن به ایده های همکاران خلاق و نوآور از دستاوردهای پژوهشگران در بهبود فرآیندهای عملیاتی و افزایش بهره وری سازمانی بیش از گذشته استفاده کرد.

 

نفتکوره

 

نفتکوره

 

نفتکوره

 

نفتکوره

انتهای پیام///

منبع
پرتال اطلاع رسانی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت + 8 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول