کد خبر:15996
پ
سفیر ژاپن
سفیر ژاپن در ایران:

تلاش دولت ژاپن برای متحول کردن بیمارستان‌ها در ایران/تامین تجهیزات در دو بیمارستان تهران

پروژه تامین تجهیزات در دو بیمارستان تهران، برای ارتقای تجهیزات پزشکی در ایران، اولین قدم در تلاش دولت ژاپن برای متحول کردن بیمارستان‌ها به سبک بیمارستان‌های مطابق با استاندارهای بین‌المللی است.

سفیر ژاپن در ایران گفت: پروژه تامین تجهیزات در دو بیمارستان تهران، برای ارتقای تجهیزات پزشکی در ایران، اولین قدم در تلاش دولت ژاپن برای متحول کردن بیمارستان‌ها به سبک بیمارستان‌های مطابق با استاندارهای بین‌المللی است.

به گزارش سروش، هیرو یاسو کوبایاشی در مراسم امضای تفاهم همکاری در حوزه سلامت بین وزارت بهداشت ایران و سازمان همکاری های بین المللی ژاپن، گفت:‌ برای ما افتخار بزرگی است که در این مراسم شرکت داریم و تبریک خود را به مناسبت امضای اولین تفاهم نامه تامین منابع مالی در زمینه تامین تجهیزات تشخیصی و درمانی در راستای ارتقای خدمات پزشکی ابراز می دارم.

سفیر ژاپن در ایران با بیان اینکه جا دارد، از وزارت بهداشت ایران، دفتر جایکا و تمام دست اندرکارانی که در پیشبرد این پروژه، همکاری های لازم را کردند، مراتب تشکر و قدردانی خود را به جا آورم، ادامه داد: در اجلاس سران ژاپن، میان دکتر روحانی، رییس جمهور ایران و نخست وزیر ژاپن مذاکراتی درباره همکاری در حوزه سلامت انجام شد.

تامین مالی برای تامین تجهیزات تشخیصی و درمانی

وی گفت: در این اجلاس با تاکید رییس جمهور ایران برای گسترش همکاریهای دو کشور، نخست وزیر ژاپن بر همکاریهای این دو کشور در زمینه پزشکی تاکید کرد.

هیرو یاسو کوبایاشی ادامه داد: بر همین اساس دولت ژاپن در نوامبر ۲۰۱۷ تصمیم به تامین مالی برای تامین تجهیزات تشخیصی و درمانی به مبلغ یک میلیارد و پانصد و سی و چهار ین ژاپن یا ۱۴ میلیون دلار آمریکا برای ایران گرفت.

وی با بیان اینکه برای من افتخار بزرگی است که امروز از طرف دولت ژاپن این تفاهم‌ نامه را امضا می‌ کنم، تصریح کرد: از طریق این پروژه و در راستای تقویت و بهبود روش‌های تشخیصی و درمانی بیماری‌های غیرواگیر (سرطان و بیماریهای قلبی و عروقی)، تجهیزات پیشرفته ای برای دو بیمارستان در تهران تامین می شود.

تلاش دولت ژاپن برای متحول کردن بیمارستان‌ها

به گزارش خبرگزاری سروش، وی در پایان گفت: این پروژه اولین قدم را به سمت بهبود فضای پزشکی در ایران به عنوان بخشی از تلاش دولت ژاپن برای متحول کردن بیمارستان‌ها به سبک ژاپنی برمی دارد./

انتهای پیام///

منبع
پایگاه خبری-اطلاع رسانی وزارت بهداشت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + بیست =

کلید مقابل را فعال کنید