کد خبر:16104
پ
ولایتی
دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی:

مهمترین تحولات جهان اسلام در دو ماه اخیر

ریشه کن شدن داعش در مناطق حساس جهان اسلام و همچنین اعلام ترامپ برای به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، از تحولات مهم جهان اسلام طی دوماه گذشته است.

دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی گفت: ریشه کن شدن داعش در مناطق حساس جهان اسلام و همچنین اعلام ترامپ برای به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، از  مهمترین تحولات جهان اسلام طی دوماه گذشته است.

به گزارش سروش، علی‌اکبر ولایتی طی سخنانی در نشست مشورتی کنگره جهانی محبان اهل بیت اظهار کرد: با همکاری ۸۰۰ نفر از شخصیتها و نخبگان جهان اسلام و به دعوت مجمع جهانی بیداری اسلامی در آذرماه گذشته برابر با نوامبر ۲۰۱۷ میلادی اجلاس محبان اهل بیت(ع) و مسئله تکفیری‌ها برگزار شد.

بسترسازی برای احیای تمدن نوین اسلامی

وی افزود: این اجلاس با هدف بسترسازی برای احیای تمدن نوین اسلامی، ایجاد وحدت و انسجام اسلامی در مقابله با مشکلات پیش‌روی جهان اسلام و برجسته سازی نقاط مشترک فکری و عقیدتی محبان اهل بیت(ع) برگزار شد.

دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی همچنین بیان کرد: در اجلاسی که برگزار شد کمیسیون‌های پنج‌گانه تخصصی شامل؛ مفهوم شناسی و مبانی فکری اهل بیت و تاثیر آرای اندیشمندان در شکل گیری امت واحده، کمیسیون تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی، کمیسیون اتحاد و انسجام محبان اهل بیت، کمیسیون بررسی چالشها و تهدیدات پیش روی جهلان اسلام و همچنین کمیسیون راهبردها و راهکارهای وحدت و انسجام محبان اهل بیت در تقابل با دشمنان امت اسلام تشکیل شده است.

ولایتی با اشاره به اینکه در این نشست مصوبات و توافقات اجلاس قبلی با نخبگان مسلمان مورد بررسی قرار می گیرد، اظهار کرد: همانطور که اطلاع دارید طی دو ماه گدشته تحولات عمیق و گسترده‌ای در جهان اسلام به وجود آمده که نمونه‌های آن ریشه‌کن  شدن داعش در مناطق حساس جهان اسلام همانند سوریه و عراق، حمایت استکبار جهانی از سیاست تفرقه اندازی در کشورهای اسلامی، اعلام ترامپ برای به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و آگاهی و رشد روزافزون نخبگان جهان اسلام و مبارزه با استکبار جهانی می باشد.

ساماندهی فعالیت کنگره محبان اهل بیت

وی با تاکید بر اینکه با توجه به شرایط موجود ساماندهی فعالیت کنگره محبان اهل بیت اهمیت زیادی دارد، گفت: برای اینکه این هدف محقق شود تعیین شورای مرکزی برای کنگره جهانی محبان اهل بیت از اولویت ویژه‌ای برخوردار می باشد و این امر هم تنها با مشورت نخبگان در سراسر جهان امکانپذیر است.

به گزارش خبرگزاری سروش، ولایتی در پایان اظهار کرد: در نظر داریم که با ایجاد یک ساختار مناسب ارتباطی و استفاده از شبکه‌های اجتماعی ارتباط محبین اهل بیت را در جهان اسلام و در طول سال به صورت مستمر برقرار کنیم.

انتهای پیام///

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید