کد خبر:17848
پ
photo_2018-03-03_03-59-42
بانک‌ها و مسئولیت اجتماعی:

مسئولیت اجتماعی و نقش کارمندان ( قسمت سوم و چهارم )

مدیران و کارمندان یک مجموعه در کنار یکدیگر، مجری تعهدات و مسئولیت‌های دستگاه متبوع خود در حوزه مسائل اجتماعی هستند اما موفقیت هر دستگاه در حوزه مذکور تا حد زیادی وابسته به همراهی و حمایت کارمندان آن‌ها می‌باشد.

مدیران و کارمندان یک مجموعه در کنار یکدیگر، مجری تعهدات و مسئولیت‌های دستگاه متبوع خود در حوزه مسائل اجتماعی هستند اما موفقیت هر دستگاه در حوزه مذکور تا حد زیادی وابسته به همراهی و حمایت کارمندان آن‌ها می‌باشد.

 

به گزارش سروش، اهمیت مسئولیت اجتماعی سازمان‌ها در سال‌های اخیر افزایش یافته است و با توجه به رقابتی سنگین در صنعت بانکداری، همراهی کارمندان بانک‌ها با مدیرانشان از اهمیت ویژه ای برخوردار است.  

 

همراهی کارمندان با مدیران خود در پیگیری مسئولیت‌ اجتماعی ، اهمیتی ویژه دارد

این روزها بانک‌های دنیا برای خلق رابطه‌ای قوی‌تر با مشتریانشان و همچنین افزایش اعتبار خود در نزد جامعه، تلاش دارند در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی عملکردی قابل توجه داشته باشند، اما به اذعان کارشناسان همراهی کارمندان با مدیران خود در پیگیری مسئولیت‌های اجتماعی، اهمیتی ویژه دارد زیرا آن‌ها، از برخورد با مشتریان گرفته تا افزایش وفاداری مشتریان و جلب اعتماد آنان و ایجاد نگرش مثبت آنان نسبت به برند بانک‌ها، تاثیری مستقیم دارند.

 

به عنوان مثال تصور کنید بانکی مثل بانک صادرات ایران که در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی طبق آمار و ارقام و مستندات، سرآمد بانک‌های کشور است، بخواهد در زلزله غرب کشور به هموطنان داغدیده کمک کند اما کارمندان این بانک با مدیران ارشد این بانک همراهی نکنند.

 

کوچکترین تاثیری که نارضایتی و عدم همراهی کارمندان بانک صادرات، برجای خواهد گذاشت، دلسرد شدن مدیران و مسئولان ارشد بانک، از پیگیری مسئولیت اجتماعی خود در حوزه مذکور و به مرور زمان، توقف این فعالیت‌ها می‌باشد که البته در نهایت، این رویکرد هم به ضرر کارمندان و مدیران این بانک و هم به ضرر سهامداران و سرمایه‌گذاران این بانک، تمام خواهد شد.

 

همراهی کارمندان با مدیران و سیاست‌های بانک خود در حوزه مسئولیت اجتماعی

اما وقتی کارمندان با مدیران و سیاست‌های بانک خود در حوزه مسئولیت اجتماعی همراه باشند، نه تنها برند این بانک در حوزه مسئولیت اجتماعی خواهد درخشید، بلکه با ارتقاء و تعالی برند، حس افتخار و غرور را نیز برای کارمندان آن بانک به ارمغان خواهد آورد و البته پرواضح است که این رویکرد، بر خلق ارزش بیشتر، کسب سود و افزایش مشتری، تاثیر مستقیم خواهد داشت.

 

برای اثبات این ادعا، می‌توان نگاهی به عملکرد بانک صادرات ایران و کارمندانش در زلزله اخیر غرب کشور داشت و به روشنی مشاهده نمود، چگونه همراهی کارمندان این بانک با مدیرانشان در عمل به مسئولیت اجتماعی خود، تعالی و پیشرفت را برای این بانک، به همراه داشته است.

 

اقدامت مثبت بانک صادرات در خصوص زلزله اخیر در غرب کشور

به عناوین اخبار منتشر شده در خصوص بانک صادرات ایران پس از زلزله اخیر در غرب کشور دقت کنید:

 • همدردی بانک صادرات ایران با زلزله‌زدگان
 • پیام تسلیت مدیرعامل بانک صادرات ایران در پی حادثه تلخ زمین‌ لرزه در غرب کشور
 • وام ارزان مناطق زلزله زده در بانک صادرات ایران عملیاتی می‌شود
 • مساعدت بانک صادرات ایران در امهال مطالبات آسیب دیدگان زلزله
 • کمک شبانه‌روزی کارمندان بانک صادرات ایران به زلزله‌زدگان غرب کشور
 • حضور حمایتی نمایندگان مدیرعامل بانک صادرات ایران در مناطق زلزله زده غرب کشور
 • وجوه نقدی جمع آوری شده در بانک صادرات ایران برای هموطنان آسیب دیده در زلزله غرب کشور از مرز ٣٣ میلیارد ریال گذشت
 • تجهیز ۵ هزار خودپرداز سپهری برای کمک به زلزله زدگان غرب کشور
 • تخصیص یک روز حقوق کارمندان بانک صادرات به زلزله زدگان
 • ۴۵٠٠ بازنشسته کشوری مناطق زلزله زده در اولویت دریافت وام ضروری از بانک صادرات ایران
 • هزینه چاپ تقویم و سررسید سال ٩٧ بانک صادرات ایران به مناطق زلزله زده استان کرمانشاه اختصاص یافت
 • اهدای دو آمبولانس از طرف کارمندان بانک صادرات ایران به زلزله‌زدگان کرمانشاه
 • پرداخت قریب به ۴٣ میلیارد ریال وام ارزان بانک صادرات ایران در مناطق زلزله زده کرمانشاه
 • تسهیلات بانک صادرات ایران به مناطق زلزله زده کرمانشاه به ١٠٠ میلیارد ریال رسید

 

کارمندان بانک صادرات ایران پس از حادثه تلخ زلزله در راستای مسئولیت اجتماعی، هم‌پای مدیران خود به میدان آمده‌اند

 

همانطور که به روشنی در سرتیتر اخبار فوق مشاهده می‌کنید، کارمندان بانک صادرات ایران پس از حادثه تلخ زلزله در غرب کشور، در عمل به مسئولیت اجتماعی، هم‌پای مدیران خود به میدان آمده‌اند و نه تنها مدیران و مجموعه را بر حسب وظیفه یاری و پشتیبانی نمودند، بلکه خود نیز تا حد توان و امکان در این موقعیت خوش درخشیدند و اثری مثبت و ماندگار را بر ذهن مردم کشور، از زلزله زدگان غرب کشور تا مشتریان این بانک، به جای گذاشتند.

 

کارمندان بانک صادرات با اظهار همدردی با هموطنان زلزله‌زده به کمک آنها شتافتند، در منطقه حاضر شدند و هر کمکی که می‌توانستند به آنها کردند، حقوق یک روز خود را جمع کردند و به آنها اهدا کردند، پول جمع کردند و برای آنها آمبولانس خریدند و خلاصه تا حد امکان به مسئولیت اجتماعی خود، فارغ از بانک صادرات ایران، عمل کردند.

 

اما شاید سوال شود، خوب، نتیجه این اقدام مثبت و قابل توجه چه بود؟ این اقدامات در عمل چه دستاورد و فوایدی را برای بانک صادرات ایران به همراه داشته است؟

 

دستاوردهای بانک صادرات ایران در جهت عمل به مسئولیت‌های اجتماعی خود

برای پاسخ به این سوالات نیز باید به عنوان، فقط دو خبر که به فاصله کمتر از دو ماه پس از این اقدامات، در خروجی رسانه‌ها، جلب توجه می‌کرد، دقت کنید:

 • همراهان همراه بانک صادرات ایران ١٠٢ درصد بیشتر شدند
 • ٢ نشان ملی « کیفیت خدمات » و « مسئولیت پذیری » به بانک صادرات ایران اعطا شد

 

این دو مورد شاید کوچکترین موفقیت و دستاورد برای بانک صادرات ایران باشد که در عمل به مسئولیت‌های اجتماعی خود، شامل حال آنها شده است اما بی‌شک همراهی و حمایت کارمندان وظیفه‌شناس این بانک در کسب این موفقیت‌ها، تاثیری قابل توجه داشته است.

 

به گزارش خبرگزاری سروش در پایان می توان بر این نظر که، مدیران و کارمندان یک مجموعه در کنار یکدیگر، مجری تعهدات و مسئولیت‌های دستگاه متبوع خود در حوزه مسائل اجتماعی هستند اما موفقیت هر دستگاه در حوزه مذکور تا حد زیادی وابسته به همراهی و حمایت کارمندان آنها می‌باشد، مهر تائید زد.

انتهای پیام///

منبع
سروش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 4 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول