کد خبر:16351
پ
تیراندازی

تیراندازی مرگبار در دبیرستانی در فلوریدا، با ۱۷ کشته و دهها زخمی

در پی تیراندازی در دبیرستانی در ایالت فلوریدای آمریکا، ۱۷ تن کشته و تعداد زیادی زخمی شده‌اند.

در پی تیراندازی در دبیرستانی در ایالت فلوریدای آمریکا، ۱۷ تن کشته و تعداد زیادی زخمی شده‌اند.

به گزارش سروش، رئیس پلیس منطقه‌ای، مهاجم را نیکلاس کروز ۱۹ ساله، دانش آموز سابق این دبیرستان که حدود ۳ هزار دانش آموز دارد، معرفی کرد که به دلایل انضباطی اخراج شده بود.

اسکات ازرئیل، رئیس پلیس بخش براورد در جنوب فلوریدا گفت مهاجم حداقل یک تفنگ نیمه خودکار ای آر ۱۵ و چند خشاب گلوله به همراه داشت.

پلیس همچنین عملیات تخلیه دبیرستان را انجام داده و برخی دانش‌آموزان که در کلاس‌ها پنهان شده بودند، نیز نجات یافته‌اند.

۱۷ نفر جان خود را از دست داده‌اند

اسکات ازرئیل گفت: ۱۷ نفر جان خود را از دست داده‌اند، ۱۲ نفر در داخل ساختمان (مدرسه)، ۲ نفر بیرون آن، یک نفر در جاده و دو نفر در بیمارستان. عده‌ای هم زیر عمل جراحی هستند و فقط از شما می خواهم برای این شهر و برای این مدرسه دعا کنید چون روز وحشتناکی بوده است.

او گفت می‌داند دانش آموزان و بزرگسالان کشته شده‌اند اما نمی‌داند آیا آموزگاری در میان آنها هست یا نه.

گزارش می شود که مهاجم ابتدا از صحنه فرار کرده ولی حدود یک ساعت بعد در شهر کورال اسپرینگز در همسایگی پارکلند دستگیر شد.

دانش‌آموزانی که از دبیرستان خارج شدند گفتند ابتدا صدای آژیر آتش‌نشانی شنیده شد و سپس در یکی از ساختمان‌ها که ویژه دانش‌آموزان دوره راهنمایی است تیراندازی شروع شد و دست کم یکی از معلمان هم تیر خورد.

اکنون فرض می شود مهاجم عمدا آژیر را به صدا در آورد تا دانش آموزان را بیرون بکشد.

ابراز همدردی رئیس‌جمهور آمریکا با خانواده آسیب دیدگان در توییتر

یک معلم برای شبکه های محلی تعریف کرده که با ۱۹ دانش آموز برای ۴۰ دقیقه در یک کمد پنهان شدند. او توضیح داد که شش هفته پیش در مدرسه تمرینی برای آمادگی در زمینه چنین وضعیتی برگزار شده بود.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در توییتر با خانواده آسیب دیدگان این تیراندازی ابراز همدری کرد و نوشت: هیچ‌کس نه دانش‌آموز و نه معلم و کس دیگری نباید در مدارس آمریکا احساس ناامنی کند.

ترامپ که پس از کشتار سال گذشته در لاس‌وگاس گفته بود در این باره تدبیری خواهد اندیشید در یک سال گذشته اقدام و حتی اظهار نظر جدی در این باره نکرده است.

جمهوری‌خواهان به طور سنتی طرفدار آزادی مالکیت سلاح هستند و در برابر تصویب هرگونه قانونی که خرید و فروش و یا مالکیت شخصی اسلحه را محدود کند با استناد به متمم دوم قانون اساسی آمریکا، مقاومت می‌کنند.

هجدمین تیراندازی سال جاری، در داخل یا اطراف مدرسه‌ای در آمریکا

به گزارش موسسه “امنیت سلاح برای همه شهرها” این هجدمین تیراندازی در سال جاری در داخل یا اطراف مدرسه‌ای در آمریکا بود و ششمین تیراندازی در یک مدرسه که کسی را زخمی کرده یا کشته است.

از سال ۲۰۱۳ تاکنون ۲۹۱ مورد تیراندازی در مدارس این کشور گزارش شده که به طور میانگین هر هفته یک مورد است.

به گزارش خبرگزاری سروش، تصور می شود حادثه امروز خونین ترین تیراندازی از زمان کشتار سال ۲۰۱۲ در دبستان سندی هوک در ایالت کانتیکات باشد که ۲۰ کودک و شش بزرگسال در آن کشته شدند.

انتهای پیام///

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 − یازده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول