کد خبر:17494
پ
روز علم

برجام روابط علمی ایران و آلمان را تقویت کرده است

سفیرآلمان درایران: از زمان رسیدن به توافق هسته ای، روابط علمی ایران و آلمان تقویت شده است.

سفیرآلمان درایران گفت: از زمان رسیدن به توافق هسته ای، روابط علمی ایران و آلمان تقویت شده است.

به گزارش سروش، دانشکده علم و صنعت ایران امروز (سه شنبه) میزبان اولین همایش روز علم ایران و آلمان با حضور سفیر آلمان در ایران، معاون بین‌الملل و معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و بیش از ۱۰۰ استاد دانشگاه و محقق ایرانی وآلمانی بود.

سابقه دیرینه روابط علمی ایران و آلمان

میشائیل کلور برشتولد Michael Klor- Berchtold در آیین افتتاح این مراسم به سابقه دیرینه روابط علمی ایران و آلمان اشاره کرد و گفت: روابط دو کشور در زمینه های علمی، فنی و آموزشی قدمتی ۱۰۰ ساله دارد که ایران و آلمان اولین مدارس علمی و فنی را در ایران تاسیس کردند.

وی ادامه داد: از آن زمان علم یکی از ارکان مهم همکاری دو کشور بوده است؛ با وجود این سابقه دیرینه همکاری ها طی یک دهه گذشته فراز و نشیب هایی داشت.
سفیر آلمان در ایران افزود: بعد از رسیدن به توافق هسته ای روابط ما در همه زمینه ها به ویژه در زمینه علوم تقویت شده است‌.

وی با اشاره به سفر معاون وزیر آموزش و تحقیقات آلمان به ایران مهرماه گذشته تاکید کرد: دو کشور از سال ۲۰۱۵ فعالیت های زیادی را برای پایه گذاری همکاری های مشترک آغاز کردند و اکنون زمان برداشتن گام های عملی در همکاری های علمی است.

سفیر آلمان در ایران گفت: موضوعات قابل توجه بسیاری برای همکاری وجود دارد؛ مانند چالش های محیط زیست و آب و موضوع سلامت.

۱۰ نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه علم و صنعت، جزو ۱ درصد دانشمندان برتر دنیا هستند

وی همچنین در خاتمه به برگزاری روز سوم این همایش در دانشگاه اصفهان در مورد همکاری در زمینه های سلامت نیز اشاره کرد‌.

رئیس دانشگاه علم و صنعت نیز در این همایش بعد از معرفی این دانشگاه و ارائه تاریخچه ای کوتاه از فعالیت های آن گفت: ۱۰ نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه جزو ۱ درصد دانشمندان برتر دنیا هستند.

دکتر محمدعلی برخورداری همچنین در مورد این همایش گفت: دانشگاه علم و صنعت به عنوان دانشگاه مسئول ارتباط با دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی آلمان انتخاب شده است و به همین دلیل اولین همایش روز علم ایران و آلمان را اینجا برگزار می کنیم.

اهداف همایش

وی هدف از برگزاری این روز را توضیح داد و گفت: برگزاری دوره های آموزشی مشترک، همتایابی بین محققان و دانشجویان دو کشور و انجام پروژه های مشترک علمی یکی از اهداف این همایش است.

رئیس دانشگاه علم و صنعت در پایان اضافه کرد: دومین همایش روز علم ایران و آلمان سال آینده در کشور آلمان برگزار می شود و در آخرین روز همایش جزئیات و زمان برگزاری آن اعلام می شود.

همایش روز علم ایران و آلمان با سفر بیش از ۶۰ استاد دانشگاه و محقق از مراکز تحقیقاتی و موسسات علمی آلمان به ایران امروز و فردا در دانشگاه علم و صنعت برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری سروش، بیش از ۱۰۰استاد دانشگاه و پژوهشگر ایرانی نیز در این همایش حضور دارند و یکی از اهداف آن یافتن همکاران محقق برای انجام پژوهش های مشترک است.

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × یک =

کلید مقابل را فعال کنید