کد خبر:18088
پ
شریعتمداری
وزیر صنعت در مراسم افتتاح شبکه ایران کالا:

شبکه ایران کالا ، گامی عملی در گفتمان‌سازی اقتصاد مقاومتی

شبکه ایران کالا ، گفتمان‌سازی برای اقتصاد مقاومتی را پررنگ‌تر می‌کند و در این راه قدم برمی‍‎دارد.

شبکه ایران کالا ، گفتمان‌سازی برای اقتصاد مقاومتی را پررنگ‌تر می‌کند و در این راه قدم برمی‍‎دارد.

به گزارش سروش، به نقل از خبرگزاری صنایع، محمد شریعتمداری، در مراسم افتتاح رسمی شبکه ایران کالا در مرکز همایش های صدا و سیما افزود: شبکه ایران کالا گفتمان‌سازی برای اقتصاد مقاومتی را پررنگ تر می‌کند و در این راه قدم برمی‍‎دارد به نمایندگی از مجموعه بزرگ صنعت، معدن و تجارت از صدا و سیما برای این کار تشکر می‎کنم.

وی با یادآوری رشد منفی ۱۰ درصدی صنعت در سال‌های گذشته در دو سال پیاپی، تصریح کرد: این شاخص با گذشت زمان به همت صنعتگران و علی‌رغم فشارهای نظام سلطه از سال ۹۲ مجددا روند روبه رشد و مثبت گرفته است.

شریعتمداری با بیان اینکه در ۱۰ ماهه گذشته بیش از ۴ هزار و ۷۰۰ واحد صنعتی آغاز به کار کرده است، گفت: در صنعت رویش و ریزش وجود دارد که در این سالها رویش از ریزش فزونی گرفته است.

از سوی دیگر در ۱۰ ماهه شاهد تقاضای تاسیس ۱۶ هزار و ۶۰ واحد صنعتی جدید بودیم که نسبت به مدت مشابه پارسال بیش از ۲۳ درصد افزایش داشته که نشان دهنده امیدواری به آینده صنعت است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به وجود حدود ۸۵ هزار واحد صنعتی در کشور، اضافه کرد: بالای ۸۰ هزار واحد این واحدهای صنعتی کوچک و متوسط است و نزدیک به ۴۰ هزار واحد آن در شهرک‎ها و نواحی صنعتی قرار دارند.

 

نوسازی صنعتی، از اولویت‎های مهم صنعت کشور

شریعتمداری، نوسازی صنعتی را از اولویت‎های مهم صنعت کشور دانست و ادامه داد: ۳۲ هزار میلیارد ریال در بودجه ۹۷ برای نوسازی و بهسازی صنعتی با همکاری نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نظر گرفته شده است. از سوی دیگر در بودجه ۹۷ حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان منابع برای مشوق‎های صادراتی و ورود به بازارهای جهانی در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه با گسترش it و ict تبلیغات در شبکه‎های اجتماعی، فضای وب و وبلاگها شکل گرفته است، تصریح کرد: اما تبلیغات هدفمند در قالب پلت فرم‎های تلویزیونی با استفاده از چهره‎های مشهور کشور و جلوه‎های هنری همچنان جایگاه خود را دارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید بر راه‌اندازی سایت اینترنتی پرقدرت این شبکه را از نکات قابل توجه دانست و گفت: برند‎سازی مهم است اما فرهنگ مصرف کالای ایرانی بیش از تبلیغ یک برند خاص باید مورد توجه واقع شود و با تبلیغ واقعی و مردم پسند، فرهنگ بازاریابی ایرانی باید در بین مردم توسعه یابد. علاوه بر تبلیغ کالا باید فرهنگ‌سازی نیز انجام شود.

پویش آری به کالای ایرانی

شریعتمداری با اشاره به اینکه در عرصه تبلیغات کالای ایرانی دارای شبکه‎های جوان گسترده‎ای شده‎ایم، افزود: پویش «آری به کالای ایرانی» در تبلیغات شبکه‌های مجازی بسیار گسترده شد. ما نیز شورای حمایت از برندسازی را در مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت حمایت می‎کنیم و از برند‎سازی در اقتصاد ایران حمایت جدی خواهیم کرد.

وی با تاکید بر اینکه سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی در خدمت شبکه ایران کالا برای توسعه این شبکه است، اضافه کرد: این سازمان با به کارگیری NGO‎ ها، همکاری با شهرداری‎ها، برگزاری نمایشگاه‎ها در این راه کمک می‎کند.

به گزارش خبرگزاری سروش،  وزیرصنعت، معدن و تجارت در پایان با اشاره به اینکه استارت آپ‎های کشور به زودی در راس تولید‎کنندگان درآمد و ثروت در اقتصاد ایران جایگاه ویژه‎ای پیدا خواهند کرد و به تبلیغات در سایر صنایع کوچک کمک می‎کنند، گفت: توانایی در ایجاد ارزش افزوده در بین جوانان وجود دارد، این توانایی شاید کمتر در تاریخ ایران شناسایی شده است.

شایان ذکر است که آیین تجلیل از همراهان پویش ملی #ما_حمایت_میکنیم در مراسم افتتاح رسمی شبکه “ایران کالا” با حضور وزیر “صنعت،معدن و تجارت” در مرکز همایش‎های صدا و سیما نیز برگزار شد.

در این آیین داریوش ارجمند (بازیگر پیشکسوت)، حمید استیلی (مربی فوتبال)، پوران درخشنده ( کارگردان سینما)، حمید گلریز ( خواننده) و عزت‌اله مهرآوران (بازیگر سینما و تلویزیون) به پاس حمایت از کالای تولید داخل و مشارکت در پویش #ما_حمایت_میکنیم مورد تقدیر قرار گرفتند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + یازده =

کلید مقابل را فعال کنید