کد خبر:18692
پ
ذوالفقار نسب

سیاست‌های ورزش کشور نیازمند بازنگری است

فضای عمومی جامعه موافق برخی سیاست های ورزش کشور نیست و باید با بازنگری در این سیاست ها از جمله درمورد حضور بانوان در ورزشگاه ها به آرامش داخلی کشور و همچنین جلوگیری از خطر تعلیق ورزش کمک کرد.

مشاور وزیر ورزش و جوانان گفت: فضای عمومی جامعه موافق برخی سیاست‌های ورزش کشور نیست و باید با بازنگری در این سیاست ها از جمله درمورد حضور بانوان در ورزشگاه ها به آرامش داخلی کشور و همچنین جلوگیری از خطر تعلیق ورزش کمک کرد.

به گزارش سروش، ذوالفقارنسب در گفت و گو با خبرنگار رسانه‌ها افزود: فدراسیون فوتبال مدت زمان زیادی است که پیگیر حضور بانوان در ورزشگاه‌ها است و شاید فدارسیون های قبلی نیز برای این هدف تلاش کردند. اما لازم است کارگروهی توانمند با حضور همه اصحاب فکر و اندیشه از روحانیون، دانشگاهیان، سیاسیون و دیگر کارشناسانی که نظر آنها برای جامعه قابل احترام است تشکیل شود و آنها نیز برای متقاعد کردن تصمیم گیران سیاست های کشور درخصوص حضور بانوان در ورزشگاه های تلاش کنند.

این کارشناس ورزشی کشور، گفت: بسیاری از خانواده های ایرانی در کنار یکدیگر به سینما، تئاتر و کنسرت های موسیقی می روند و هیچ مشکلی نیز پیش نمی آید. اما در ورزشگاهی که روح سلامت و شادابی و تا حدودی روحیه پهلوانی در آن جاری و ساری است، زنان از حضور محرومند که لازم است برای بر حل این مشکل، نرمش تصمیم گیرنده ها دیده شود.

خطر تعلیق فوتبال، در صورت عدم امکان حضور بانوان در ورزشگاه‌ها

مشاور وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اینکه تشکیل کمپین های ۱۰ هزار نفری و شبیه آن کمکی برای حل این مشکل نمی کند، افزود: این مشکل تنها از طریق یک گفتمان داخلی قابل حل است و در صورتی که هر چه سریعتر برای آن اقدامی انجام نشود، خطر تعلیق فوتبال از طریق فشار نهادهای بین المللی این رشته برای کشور دردسرساز خواهد شد.

ذوالفقارنسب درباره اینکه آیا حضور رئیس فدراسیون جهانی فوتبال در تهران، امتیازی برای فوتبال کشور به همراه داشته باشد یا خیر؟ اظهار داشت: به طور قطع در این سفر به اندازه کافی به آقای اینفانتینو اطلاعات لازم داده شده است و او هم باید در نشست هایی که در آینده خواهد داشت، برای میزبانی ایران از تیم های عربستانی به این نتیجه که کشورمان به حق است، برسد. اما لازم است زیر ساخت های ورزش کشور و ورزشگاه های نیز اصلاح و روزآمد شود و تغییرات اساسی در این زمینه به خصوص کمک به حضور بانوان صورت بگیرد.

نیاز به کنترل هوشمند ورود تماشاگران به ورزشگاه‌ها

وی ادامه داد: هم اکنون در زمان ورود تماشاگران به ورزشگاه ها، کنترل و چک آنها به صورت دستی انجام می شود که لازم است این مهم به صورت مکانیزه تبدیل شده تا هرگونه وسیله آتش زا و یا ممنوعه شناسایی و از بعضی تماشاگران خاطی گرفته شود.

عضو کمیته آموزش فدراسیون فوتبال افزود: اگر کنترل هوشمند در زمان حضور هواداران و تماشاگران به ورزشگاه وجود داشت، به طور قطع شاهد پرتاب سنگ و نارنجک در حضور اینفانتینو و در شهرآورد ۸۶ در ورزشگاه آزادی نبودیم.

«پروانه سلحشوری» در گفت وگویی که خانه ملت روز گذشته آن را منتشر کرد،تاکید کرده است مسئله ورود بانوان به ورزشگاه‌ها تنها یک مسئله داخلی نیست زیرا درصورت حل نشدن این موضوع خطر تعلیق در انتظار فوتبال کشور خواهد بود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اینفانتیو رئیس فدراسیون جهانی فوتبال در نخستین اظهار نظرش پس از حضور در ایران در رسانه‌های بین المللی عنوان کرد که چنانچه فوتبال ایران مسئله ورود بانوان به ورزشگاه‌ها را جدی نگیرد، از ابزارهای نظارتی مانند تعلیق استفاده خواهیم کرد.

ورزش فوتبال در جامعه‌شناسی ورزش ، مبحث مهمی است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه امروز فوتبال تبدیل به یک صنعت شده که بسیاری از افراد از آن کسب درآمد می‌کنند، افزود: در حال حاضر شرایط برای حضور بانوان در ورزشگاه‌ها فراهم است و نباید به دلیل حاشیه‌های جزئی خودمان شرایط تعلیق فوتبال را فراهم کنیم.

سلحشوری با تأکید بر اینکه ورزش فوتبال در جامعه شناسی ورزش مبحث مهمی است و در انسجام ملی و تحکیم وحدت ملی نقش مؤثری دارد، گفت: امیدواریم رئیس جمهور در این زمینه تصمیمی جدی بگیرند تا ورود بانوان به میادین ورزشی قطعی شود.

به گزارش خبرگزاری سروش، رئیس فراکسیون زنان مجلس در پایان افزود: شنیده‌ها حاکی از این است که رئیس جمهور در زمینه ورود بانوان به ورزشگاه‌ها دستوری صادر کرده تا به وزارت ورزش ابلاغ کند که امیدواریم این تصمیم هر چه زودتر اجرایی شود.

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 14 =

کلید مقابل را فعال کنید