کد خبر:19134
پ
نوبخت
سخنگوی دولت:

عدم تحقق با کسری بودجه تفاوت دارد

دولت امسال ۳۳ هزار و ۴۵۴ میلیارد تومان به طرح‌های عمرانی اختصاص داد که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۱۸ هزار و ۶۴۳ میلیارد تومان بود، ۷۹ درصد رشد یافته است.

سخنگوی دولت گفت: کسری بودجه نداریم ولی عدم تحقق وجود دارد. واژگانی که استفاده می کنیم ممکن است موجب تشویش شود، بنابراین عدم تحقق با کسری بودجه تفاوت دارد.

به گزارش سروش، محمد باقر نوبخت روز سه شنبه در آخرین نشست خبری هفتگی خود با خبرنگاران با ارائه گزارشی از پرداخت ها افزود: ۱۷ هزار و۴۷۴ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی تا تاریخ ۱۹ اسفند ماه امسال به ۲۶ هزار و ۶۷۸ به واحدهای تولیدی بخش خصوصی پرداخت شد.

وی ادامه داد: میزان پرداختی جاری از ابتدای سال ۹۶ تاکنون ۲۰۹ هزار میلیارد تومان است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۱۸۴ هزار میلیارد تومان بود ۱۴ درصد رشد نشان می دهد.

سخنگوی دولت گفت: دولت امسال ۳۳ هزار و ۴۵۴ میلیارد تومان به طرح‌های عمرانی اختصاص داد که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۱۸ هزار و ۶۴۳ میلیارد تومان بود، ۷۹ درصد رشد یافته است.

سخنگوی دولت یادآور شد: رشد اقتصادی در ۹ ماهه امسال با احتساب نفت ۴.۴ درصد و بدون نفت ۴.۷ درصد است که توزیع رشد از سه بخش اقتصادی تشکیل می شود که در بخش کشاورزی یک درصد و در بخش صنعت ۳.۱ درصد و خدمات هفت درصد رشد داشته ایم.

نوبخت با بیان این که کسری بودجه نداریم ولی عدم تحقق وجود دارد، گفت: پیش بینی بودجه موضوعی نیست که انتظار داشته باشیم و ممکن است سئوال شود چکار می کنید که پیش بینی درست درنمی آید؟ واقعیت این است که هر سال تلاش می کنیم براساس منابع واقعی بودجه را ببندیم و مصارف را تنظیم کنیم .

وی افزود: ولی بنا به هر دلیلی مجلس تشخیص می دهد که سقف بودجه را افزایش دهد البته این حق مجلس است ودر بودجه سال گذشته که لایحه دولت ۳۱۹ هزار میلیارد تومان بود مجلس آن را به ۳۴۶ هزار میلیارد تومان افزایش داد .

به گزارش خبرگزاری سروش، وی در پایان گفت: واژگانی که استفاده می کنیم ممکن است موجب تشویش شود بنابراین عدم تحقق با کسری بودجه تفاوت دارد.

انتهای پیام///

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید